Zatímco u nás sezóna motorek a skútrů pomalu končí, na Taiwanu je díky tamnímu podnebí v plném proudu prakticky neustále. Jenže stejně jako u nás, i tam jsou silnice, kam nedostatečně výkonné skútry nesmějí. Jedním z takových míst je i velmi frekventovaný hlavní tah kolem města, kde se před pár dny stala vážná dopravní nehoda. A způsobil ji právě řidič skútru, který ji také jako jediný opravdu hodně odnesl. Zničená je ale celá řada dalších aut i náklaďáků.

Nehodu, včetně toho, co ji předcházelo a co následovalo, zachytila částečně kamera v policejním autě, a kamery ve vozidlech, které zůstaly na místě sešrotované. Vše začalo tím, že řidič skútru vyrazil na tuto frekventovanou silnici, kde neměl co dělat. Všimla si ho policejní hlídka, která jej chtěla zastavit. To se ale nepovedlo. Skútrista je ignoroval, chvílemi je dokonce chtěl předjet a gestikuloval na ně, jako by snad šlo o otravné mouchy.

Přečtěte si také:  Dodávku při nehodě slisovaly dva kamiony. Řidič přežil a měl jen lehká zranění

Pak se ale z ničeho nic vydal do úplně pravého jízdního pruhu a výrazně zpomalil. Řidič jedoucí za ním neměl moc šancí reagovat a řidiče malé motorky srazil. Na náhle vzniklou nebezpečnou situaci zareagovala ona policejní hlídka, která zastavila a rychle k místu srážky běžela, aby jej označila a ostatní řidiči je tak nesrazili. Ale bohužel se nepovedlo.

Do rychle vznikající kolony najednou vjel řidič velkého nákladního auta a sešrotoval vše, co mu stálo v cestě. Policisté se snažili řidiče skútru zvednout ze země a odtáhnout za svodidla, ale moc se nepovedlo. Všichni ostatní, kteří se pohybovali kolem nehody, naštěstí utekli včas.

Výsledkem toho všeho je řada sešrotovaných aut a náklaďáků a několik lehkých zranění. Nejhůře je na tom právě řidič skútru. Ten skončil v nemocnici s poraněnou hlavou, roztrženou slezinou a řadou dalších vážných zranění včetně pohmoždění orgánů. Jediné, co je zatím jisté, je, že nikdo nebyl pod vlivem alkoholu. Důvod chování viníka zatím není znám.