SKODA-pneumatiky-pichle

Aktivisté vypustili pneumatiky desítkám SUV. Majitelům nechali vzkaz, ať jedou na kole

Autor: Anina Russová - Zdroj: Tyre Hastinguishers - Foto: Škoda - 22. 7. 2022


Klimatičtí aktivisté se mohou přetrhnout, aby majitelům aut znepříjemnili život. V Česku se nejčastěji přilepují k silnici a blokují dopravu na hlavních tazích. Ovšem jinde ve světě na to jdou ještě trošku jinak. V Kanadě před pár dny vypustili pneumatiky asi 60 SUV. K žádným velkým poškození nedošlo, ale i tak všem řádně znepříjemnili život.

Aktivisté chtějí v Evropě absolutní zákaz reklam na fosilní paliva

O incidentu nejprve informovala policie z Waterloo v Ontariu. Ohlásila, že se na ni obrátilo asi 30 lidí, kteří našli svá SUV bez vzduchu v pneumatikách. Ke všemu se následně přihlásila skupina, která si říká „Tyre Hastinguishers“ a v dopisu poslaném tamním médiím prozradila, že v sobotu 16. července vypustili vzduch z pneumatik celkem 60 aut.

Skupina své počínání označuje jako „odzbrojení SUV“ a jde na to pomocí vložení nějakého předmětu do ventilku, čímž dojde k úniku vzduchu. Zároveň vždy na okně nechají vzkaz, ve kterém majitelům důrazně vytýkají vlastnictví SUV s dodatkem, že tato auta nepřiměřeně přispívají ke změnám klimatu. Na vzkazu pak je i dodatek o tom, že majitel by neměl mít větší problém z toho, že nemá k dispozici své SUV požírající pohonné hmoty a měl by jít pěšky, jet na kole nebo veřejnou dopravou.

Vzkaz byl přeložen do deseti jazyků, přičemž tato skupina aktivistů operuje jak v Kanadě, tak i ve Velké Británii, Švédsku, ve Francii či na Novém Zélandu. Všechny skupiny pak mají stejný postup. Pneumatiku nezničí, jen dají do ventilku štěrk, v některých případech třeba i čočku a vypustí tak vzduch.

Na sociálních sítích skupiny se pak objevují vyjádření členů i podporovatelů. Většina se shoduje na tom, že SUV jsou zbytečná a měla by být zakázána. Aktivisté pak tvrdí, že za současné požáry, které v důsledku vlny veder propukly v Anglii, ale i dalších státech, mohou v konečném důsledku právě SUV.

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “Aktivisté vypustili pneumatiky desítkám SUV. Majitelům nechali vzkaz, ať jedou na kole”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru