audi-rs3-abt-sportsline- (1)

ABT upravil Audi RS 3. Přidal 70 koní a 60 Nm. Teď jede až 285 km/h

Autor: Pavel Srp -   12. 7. 2019


Audi RS 3 má skvěle znějící pětiválcový motor, ale s výkonem už dnes mezi svými konkurenty není na výši. Vždyť nový Mercedes-AMG A 45 nabízí z dvoulitrového čtyřválce výkon velmi podobný. ABT Sportsline má ale řešení.

Pro Audi RS 3 si totiž tuner připravil balíček ‚ABT Power S‘ který výkon znatelně zvýší. Ze 400 koní udělal 470 koní a maximum točivého momentu narostlo ze 480 na 540 Nm. U ABTu ale nezmiňují, jak moc se zrychlil sprint z 0 na 100 km/h, ale určitě to bude lepší než původních 4,1 sekundy.

Údaje o maximální rychlosti ale známe. Sériový model má maximálku omezenou na 250 km/h, za příplatek vám výrobce omezovač odstraní a RS 3 pak pojede o 30 km/h (na 280 km/h) rychleji. Po této úpravě bude možné jet dokonce ještě rychleji, ačkoliv nepůjde o žádné zásadní zrychlení. S upraveným Audi RS 3 se rozjedete na 285 km/h. 

ABT Sportsline ale neupravil jen motor, decentně pozměnil i vzhled tohoto rychlého hatchbacku. Původní kola byla vyměněna za nová 19″ v černém matném laku. Jsou pro vás malá? V nabídce jsou i větší 20″. V nabídce je i sportovní snížený podvozek, který má i auto z fotogalerií, výkonnější brzdy, ale také třeba silnější stabilizátor. V ceníku najdete i nějaké další drobnosti jako například koberečky, projektory do dveří s logem RS 3 a podobně.

Mimochodem ABT už před rokem představil i výkonnější Audi RS 3. Kromě úpravy řídící jednotky jako v tomto případě mu totiž přidal i výfuk anebo intercooler. Dostal se dokonce na 500 koní a 570 Nm.

ABT představuje Audi RS 3, které na stovku zrychlí stejně jako Lamborghini Gallardo

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *