ABT stvořil monstrum. Lamborghini Urus má v jeho podání výkonu na rozdávání, ale vznikne jen 99 kusů

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: ABT Sportsline -  4. 10. 2023


Německý úpravce ABT Sportsline je znám pro své úpravy už tak výkonných aut od Audi, ale sem tam i od Volkswagenu či Cupry. Tentokrát ale sáhli do vod, kterým se zatím vyhýbali. V rámci svého nejnovějšího projektu se podívali na zoubek Lamborghini Urus. A výsledek rozhodně stojí za pozornost.

Úpravce autu přidal jedno jméno navíc, takže ve výsledku se díváte na ABT Urus Scatenato, což mimochodem v překladu znamená zuřící nebo divoký. A to výsledku dost odpovídá. ABT Urus Scatenato totiž sice pod kapotou pořád má čtyřlitrový osmiválec se dvěma turby, ale díky zásahu do řídící jednotky, a tedy systému ABT Power R není výsledný výkon standardních 666 koní, ale mnohem působivějších 810 koní.

Přečtěte si také:  ABT si pohrál s Audi RS 3. Nadělil ji výkon i nový design, ale dočká se jen pár vyvolených

Aby to nebylo jen o elektronickém zvyšování výkonu, sáhl ABT také po aerodynamickém, ale zároveň designovém bodykitu. Takřka celý je samozřejmě vyrobený z karbonu, protože si je úpravce dobře vědom toho, že na hmotnosti záleží. Nově tvarovaný je tak přední nárazník, boční prahy, ale i blatníky. Nové jsou také dva zadní spoilery. Vše je v lesklém provedení, a tak je zajímavým kontrastem k tomu použití matných titanových koncovek výfuku. Třešničkou na dortu pak jsou 23palcová kola ABT High-Performance IRL.

ABT dá zákazníkům k dispozici jen 99 kusů této verze nejprodávanějšího modelu značky Lamborghini. A ti si budou muset jen za samotné díly a úpravu motoru, tedy bez auta a ceny za práci, připravit 179 000 eur, tedy asi 4 350 000 Kč. Dobrou zprávou je, že tato úprava lze použít nejen na klasický Urus, ale také Urus S a Urus Performante.

 

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *