ABT Sportsline je úpravce, specializující se na vozy koncernu Volkswagen, nejčastěji na modely Audi. Čas od času ale ukáže i úpravu jiné značky auta, třeba nedávno Škody Kodiaq RS. A svoje předváděcí auto teď prodává. Za jeho cenu byste ale pořídili nové Audi Q5.

Škoda Kodiaq RS dostala decentní tuningu od ABT zaměřený hlavně na výkon

Škoda Kodiaq RS je nejvýkonnějším naftovým modelem z nabídky české značky. Pod kapotou má biturbo naftový dvoulitr s výkonem 177 kW/240 koní a s točivým momentem 500 Nm. Jde o motor, s nímž je toto SUV dostatečně výkonné a dynamické, a jízda s ním je příjemná. To jsme si nedávno opět potvrdili v redakčním testu.

Výkonu ale nikdy není tolik, aby ho nemohlo být ještě více, takže ABT Sportsline upravil eReSový Kodiaq na 270 koní a točivý moment zvýšil na 540 Nm. Díky tomu se mělo zkrátit zrychlení z 0 na 100 km/h z rovných 7 sekund, za kolik to zvládne sériové auto, na 6,7 sekundy. Zvýšení výkonu a točivého momentu se ale zaměřilo i na zkrácení odezvy na pohyby plynovým pedálem, takže se dynamika zdá být ještě lepší.

Auto, které je na prodej, samozřejmě takto upravenou řídící jednotku má, zároveň dostalo i okořeněný design. Pohledem do fotogalerie si můžete všimnout nových 20palcových kol v černém laku a nižších sportovních pružin.

Detaily o prodávaném autě naleznete zde. Jde o kus, který byl vyroben v roce 2019, a najeto má 11 500 km. ABT za něj chce 56 890 eur, což je v přepočtu něco přes 1,5 milionu korun. Za přibližně stejné peníze nicméně pořídíte třeba i Audi Q5 50 TDI s 210kW naftovým šestiválcem…