Ideální rodinné auto? Rozhodně hlučná a super rychlá Audi RS6-R Avant od ABTu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: ABT Sportsline - 30. 6. 2020


Často se setkáváme s tím, že ti, kteří jako svobodní měli nějaké zajímavější nebo zábavnější auto, musejí poté, co si pořídí rodinu, sáhnout po něčem nudnějším, sterilnějším, co uveze víc lidí a víc nákladu. Tento koloběh má ale i jiné řešení. Našel ho německý úpravce ABT a jmenuje se Audi RS6-R Avant.

Už samotne Audi RS6 Avant je fantastickým rodinným autem. Zavazadlový prostor uveze vše potřebné a řadu nepotřebného k tomu. Navíc se do interiéru celkem pohodlně usadí pětice cestujících, jde tedy o celkem praktické kombi. O pohon se stará osmiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly o objemu čtyři litry, který je z výroby naladěn na výkon 591 koní a točivý moment 800 Nm. To z německého kombi dělá prakticky zabalený supersport. Ovšem ABT Sportsline šel v úpravě o mnoho dál.

Své verzi rodinného kombi nadělili celou řadu designových úprav, včetně několika funkčních. Nové díly jsou samozřejmě většinou z karbonu, jak také jinak. K tomu přidali nová, lehčí, ale stále pevná kola a výkonnější brzdy. A ty jsou rozhodně potřeba!

ABT Sportsline nasadil novému Volkswagenu Golf velká 20″ kola

Pomocí úpravy řídící jednotky a také montáží nového výfukového potrubí nabídne osmiválec pod kapotou nyní výkon 730 koní a točivý moment vpravdě mamutích 920 Nm. A to už jsou nějaké hodnoty! Díky nim umí Audi z klidu na 100 km/h vystřelit za 3,2 sekundy a maximální rychlost se zastaví až na 320 km/h.

Pokud tedy hledáte zábavné, hlučné a velmi rychlé auto, se kterým ale zvládnete odvézt děti do školy, manželku ke kadeřnici a tchýni na rodinný oběd, pak jste jej našli. Jen si pospěšte. ABT má v plánu upravit jen 125 kusů tohoto německého kombi. Úprava pak vyjde na 69 900 eur, tedy bezmála 1,9 milionu korun. K tomu je ale potřeba připočíst cenu za auto, která je v Česku 3,1 milionu korun.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek