Vždy, když si říkáme, že už jsme viděli asi všechno, přijde někdo, kdo nám názorně ukáže, jak moc se pleteme. Nutno ovšem dodat, že podobnou situaci jsme zažili i my, jen naštěstí tehdy neměla tak strašnou dohru.

Dnešní video zachytily hned dvě palubní kamery. Jednou byla kamera v autě řidiče, který udělal špatně úplně všechno, co mohl. Druhá část záznamu pochází z auta, které vše natočilo z protisměru. Záběry jsou ze 7. února z České Lípy, kde si 15letý mladík vybral tamní přechod pro překonání hodně frekventované silnice. Jeden z řidičů mu zastavil, ale další naprosto nepochopitelně stojící auto před přechodem objel a chlapce srazil.

Upozorňujeme, že záběry nejsou úplně příjemné. Chlapec při střetu s vozidlem utrpěl těžké zranění na noze, se kterým ho zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice. Větší hloupost ten řidič prostě udělat nemohl. Vzhledem k této nehodě bude křižovatka, kde se vše stalo, brzy přebudována na světelnou a navíc přibydou ostrůvky, které mají chodce před podobnými situacemi ochránit.

Dopravní policisté vyzývají řidiče k tomu, aby při jízdě sledovali dění před sebou. Pokud u přechodu pro chodce zastaví vozidlo, musejí předpokládat, že po něm bude velmi pravděpodobně přecházet chodec a svou jízdu tomu přizpůsobit. Současně doporučujeme chodcům v jejich vlastním zájmu, aby se v průběhu celého přecházení komunikace po přechodu průběžně rozhlíželi na obě strany a měli tak kontrolu nad tím, zda se na ně neřítí nějaké vozidlo.

Přechod, který řidičům aktivně zakáže jízdu? Vymysleli ho v Kanadě