Před nedávnem jsme vás informovali o změně povinné výbavy ve Francii, kde je za volantem povoleno jisté procento alkoholu. Také jsme vám vysvětlovali, proč rozhodně nepatříme k těm, kteří by chtěli tolerovat jakékoliv množství alkoholu. On totiž s řízením vůbec nejde dohromady. Případů, kdy opilý řidič či řidička předvedli hotové manévry jen proto, že vlivem alkoholu nezvládli svá auta, je prostě přespříliš.

A teď přidáme další do sbírky. Třeba to alespoň někoho od pití alkoholu před jízdou odradí. V přiloženém videu jsou záběry z bezpečnostní kamery umístěné v jedné z ulic Las Vegas. Dnes už ale neplatí, že co se stane ve Vegas, to tam také zůstane. Záběry z nehody se dostaly na internet a my tak můžeme celkem důkladně vidět, co s řidičem alkohol udělá.

Hlavním a opilým aktérem těch záběrů, je mladý řidič Audi. Nejspíše A3. V prvních sekundách videa se nic neděje, ale pak dotyčný přijede, po špatné straně silnice a v plné rychlosti sestřelí zaparkované auto. To vlivem nárazu nabourá do dalšího zaparkovaného auta, přičemž řidič ještě zvládne nabourat do lampy a do dalšího zaparkovaného auta.

Mladá řidička pod vlivem přehlédla ostrůvek. Zbořila svoje BMW M4 a dalších několik aut kolem

Když se budete dívat dostatečně pozorně, uvidíte v jednom záběru chvíli, kdy se aktivovaly airbagy Audi. A ty řidiči zachránily život. Minimálně první náraz byl totiž hodně silný a řidičem jistě otřásl. Ostatně, několik sekund po téhle mele se nic neděje. Až poté k místu přichází jedna z tamních obyvatelek a také se otevírají dveře Audi, aby mohl očividně vyděšený řidič vystoupit. Nakonec má velké štěstí, že se mu nic nestalo.

Dohru jeho jízda mít ještě bude. Podle svědků jel v místě, kde je povoleno 50 km/h, pořádně rychle. Policie jej tak kromě řidičáku asi připraví na čas i svobodu.