První model značky CUPRA, model Ateca, nám před pár dny prošel rukama, test najdete zde, a jakkoliv nás bavila jeho rychlost či zvukový projev, posteskli jsme si, že jde stále „jen“ o rychlejší Atecu. 300 koní je sice zajímavých, ale už dobře známých ze SEATu Leon Cupra 300. Chce to proste něco víc. To už možná ví i sama značka, která za pár dnů ukáže koncept nového modelu, který by měl být z hlediska výkonu zajímavější.

ABT ukáže na Essen Motor Show upravený CUPRA Ateca

Ovšem, než se tak stane, musíme si vystačit s tuningem Cupry Atecy, který si v tomto případě vzal na starost JE Design. Ten se v prvé řadě vyřádil na motoru, jak také jinak. Po úpravě řídící jednotky a montáži nového výfukového potrubí se Cupra Ateca může pochlubit výkonem 360 koní a točivým momentem 450 Nm. Díky tomu umí zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy, přičemž nejvyšší rychlost vzrostla z 247 km/h na zajímavějších 259 km/h.

Co se exteriéru týče, mnoho změn neproběhlo. Úpravce přidal jen nástavce blatníků a nová kola. Ta si zákazníci mohou volit v průměru 19 nebo 20 palců, přičemž v obou případech jsou 10 palců široká. I tak je tato úprava celkem drahá, když si za ni JE Design říká 10 000 eur, tedy 257 000 Kč.