JE Design představil SEAT Ateca, který se nemusí bát terénu

Autor: Anina Russová -   17. 12. 2018


Obliba vozů SUV stále stoupá. A to i přesto, že do terénu s nimi vyjede málokdo. Ví to i samotné automobilky a tak trh poslední dobou sice zaplavují auta typu SUV, ale bez jakýchkoliv velkých terénních ambicí, polní cesty zvládnou. A to je tak všechno. A podobně je na tom i SEAT Ateca. V JE Designu se ale rozhodli to změnit.

Stačilo málo a z původně městského SUV se stal dobrodruh tělem i duší. Základem je SEAT Ateca ve výbavě Xcellence. Autu v JE Designu něco přidali, něco ubrali a vše nakonec dokonale sladili. Výsledek se jmenuje SEAT Ateca All Terrain. V prvé řadě byla aplikována pořádná ochrana celé spodní části auta, aby vás v terénu nepotrápil nějaký kámen nebo kořen stromu. Následně byla zvýšena světlá výška auta o 30 milimetrů a o 35 milimetrů jsou rozšířeny blatníky. Kromě toho, že takový zásah do karoserie dobře vypadá, bylo potřeba do blatníků dostat široká 16palcová kola obutá do terénních pneumatik. Standardní „osmnáctky“ by se k průjezdu bahnem a kamenitou cestou moc nehodily.

Expediční vzhled pak doplňuje matně zelené lakování, které autu překvapivě hodně sluší. Baví nás ale i přídavná světelná rampa na střeše nebo fakt, že JE Design na auto instalovali nový výfukový systém.

Co se techniky týče, zůstalo vše při starém. Pod kapotou je dvoulitrový dieselový agregát o výkonu 140 kW/190 koní. Ten je spojen s dvouspojkovou převodovkou DSG a výkon přenáší na všechna čtyři kola.

Mimochodem JE Design se pyšní faktem, že je tato úprava schválena pro provoz na silnicích. Konečnou cenu zatím neznáme, ale úpravce tvrdí, že ji prozradí do konce roku.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *