A pak, že jsou luxusní SUV vhodná leda tak do Pařížské. Lamborghini poslalo konvoj Urusů na Island

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Lamborghini - Foto: - 29. 6. 2022


Jakkoliv je trh zaplavený různými SUV snad od každého výrobce, stále se najde dost těch, kteří budou tvrdit, že jsou v terénu neschopná a v žádném případě nemohou nikdy být sportovní. Jenomže to není pravda. Důkazem je nejprodávanější model značky Lamborghini, tedy model Urus. Nejen, že se neztratí ve čtvrtích s luxusními butiky, ale ani v terénu nebo na závodním okruhu.

Lamborghini se při nedávném akci určené pro zákazníky zaměřilo hlavně na tu část, při které se auta pořádně ušpinila. 50 majitelů tohoto SUV vzala totiž automobilka na Island, a to v rámci akce „Esperienza Avventura“, při které si užili dokonalou krajinu, několik terénních vložek a už jen z fotografií je jasné, že také trochu zábavy za volantem.

Šlo o několikatýdenní výlet, který byl rozdělen do denních etap o délce asi 300 kilometrů. Jelo se od poměrně nové sopky Geldingadalir, která se na Islandu objevila teprve v loňském roce. Pokračovalo se kolem vodopádu Kvernufoss k ledovci Katla a ledovcové laguně Jokursarlon. V jedné z etap se k nim připojili i generální ředitel Stephan Winkelmann a šéf prodeje a marketingu Federico Foschini.

„Bylo velmi výjimečné vidět tolik Urusů pohromadě a v prostředí s různými druhy cest a povrchů,“ řekl k akci Stephan Winkelmann