mercedes-amg_gt_4dverove_kup-plug-in_hybrid

800koňový plug-in hybrid Mercedes-AMG se prohání po Nürburgringu. Stále zní jako hromobití!

Autor: Pavel Srp - Zdroj: youtube.com - Foto: Mercedes-Benz - 18. 5. 2021


Slýcháme, že s elektrifikací přijdou sportovní auta o svůj charakter, ale po zhlédnutí přiloženého videa se toho asi už nebojíme. Mercedes-AMG totiž prohání na Nürburgringu svůj nový plug-in hybridní model GT čtyřdveřové kupé a vypadá to, že mu nic nechybí. Zní totiž pořád vážně skvěle.

O tom, že německý výrobce chystá plug-in hybridní verzi modelu Mercedes-AMG GT čtyřdveřové kupé, se mluví už opravdu dlouho – ostatně přímo Mercedes-Benz už na něj několikrát sám upozorňoval (poprvé v prosinci 2019), ale oficiální detaily a technické údaje neznáme.

I když vlastně něco málo už známe, protože před časem Mercedes-Benz představil video, ve kterém zmiňuje, že baterii bude možné dobíjet třeba i při driftování, což je rozhodně skvělá zpráva.

Baterie hybridních modelů Mercedes-AMG budete dobíjet i při driftování

Základem nového AMG má být ta dosud nejvýkonnější verze Mercedes-AMG GT 63 S čtyřdveřové kupé, které má pod kapotou čtyřlitrový motor V8 s dvěma turbodmychadly, výkonem 470 kW/639 koní a 900 Nm. Tomu by měly pomáhat elektromotor umístěný vzadu s výkonem kolem dvou set koní a točivým momentem 320 Nm. Celkový výkon by tak měl být přes 800 koní a točivý moment by měl překročit 1000 Nm.

Přečtěte si také:  Nejvíce spalovacích aut se celosvětově prodalo v roce 2017. Od té doby prodeje klesají

Auto najíždí testovací kilometry na německém okruhu Nürburgring, kde bylo opět natočeno. A kromě toho, že skvěle vypadá, tak hlavně skvěle zní. Z jeho čtveřice koncovek výfuků (ty jsou stejné s omsiválcovými modely 63 a 63 S) se line opravdu parádní zvuková kulisa, která je pro osmiválcová AMG tolik typická.

Jak bude auto nakonec vypadat, není jasné, ale vzhledem k tomu, že automobilka zakrývá přední i zadní nárazník, dají se nějaké změny očekávat. Je docela pravděpodobné, že půjde rovnou o faceliftované nárazníky, protože Mercedes-AMG GT čtyřdveřové kupé přišel na trh v roce 2018.

Přečtěte si také:  MINI představuje speciální ostrou verzi svého auta s naladěním pro Severní smyčku Nürburgringu. Můžete jej mít i ze staršího modelu

Leccos naznačují i fotky, které Mercedes-AMG před nedávnem zveřejnil, ale i tady je plug-in hybridní AMG polepeno maskovací fólií.

mercedes-amg_gt_4dverove_kup-plug-in_hybrid-predek

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *