Už dlouho se spekuluje o tom, že Mercedes-AMG chystá supervýkonné čtyřdveřové GT. Na silnici už bylo párkrát spatřeno, teď bylo natočeno na Nürburgringu. A ačkoliv to má být plug-in hybrid, zní báječně!

Mercedes-AMG testuje GT čtyřdveřové kupé na okruhu Nürburgring, tedy v těch místech, kde v srpnu zajelo rekord nové Porsche Panamera. Že by si ho snad chtělo AMG vzít zpátky? Vzhledem k tomu, o čem se spekuluje jako o pohonném ústrojí, a také vzhledem k tomu, že jde o čistokrevné AMG od začátku vývoje až do konce, šance na to má hodně vysoké.

Mluví se o tom, že výkonnější supermodel německé značky by měl nést jméno Mercedes-AMG GT 73e 4MATIC+ čtyřdveřové kupé. Oficiálně však potvrzeno nic není, AMG se k tomu zatím nevyjadřuje. K výkonu kolem 800 koní by mu měl pomoci nejen dvěma turbodmychadly přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec, který pohání i Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+ čtyřdveřové kupé, ale také elektromobil s možností externího dobíjení.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz CLS dostal facelift. Nechybí ani verze AMG s drift módem

Auto není – a vlastně od začátku nebylo – nijak výrazně zamaskované. Maskovací fólie je prakticky od začátku jen na části zadního nárazníku, z něhož vykukuje čtveřice hranatých koncovek výfuku, typických pro nejvýkonnější, osmiválcové modely AMG.