Dvě obrovské limuzíny s motory s více než 600 koňmi, pohonem všech kola velkými motory. Které z nich bude při závodech ve sprintu rychlejší? Vyhraje BMW M760Li xDrive nebo Audi S8 Plus? Tipnete si?

I když už se pár měsíců prodává nová generace Audi A8, ta předchozí se – zejména ve vrcholné verzi S8 Plus – rozhodně nemusí stydět. Minimálně z hlediska výkonu se může té aktuální hrdě postavit. Pohání ji totiž vidlicový benzinový motor TFSI s dvojitým přeplňováním. Jeho výkon je 605 koní a točivý moment vrcholí 700 Nm (overboost: krátkodobě až 750 Nm). Pětimetrová limuzína dokáže díky tomu zrychlit z místa na 100 km/h za pouhých 3,8 sekundy a pojede (s paketem Dynamik plus, který posune omezovač rychlosti) až 305 km/h.

Oproti tomu BMW M760Li xDrive pohání ne tak sportovní, ale o to kultivovanější a vznešenější vidlicový dvanáctiválec. Jeho objem je 6,6 litru, ale stejně jako u Audi ho přeplňují dvě turbodmychadla. Také hodnoty v případě této limuzíny berou dech. Výkon je 610 koní a točivý moment 800 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá o něco déle, výrobce udává 3,9 sekundy. Maximální rychlost může být ale stejných 305 km/h.

Jak tato dvě auta dopadnou při porovnání zrychlení? Podívejte se na video. Překvapil vás výsledek?