50 let modelu 911 ve třiceti sekundách – video

Autor: Jan Karlík -   27. 7. 2015


Všichni známe Jeremyho Clarksona a většina z nás zná i jeho názor na techniky a vývojáře Porsche 911. Dle jeho slov se jedná o „bandu lenochů“, která už přes padesát let nepřišla s ničím novým. Je to myšleno s hodně velkou nadsázkou, ale samozřejmě něco málo pravdy na tom bude. Design je tak nadčasový, že jeho změny jsou opravdu jen evoluční. Ale i díky tomu pozná 911 opravdu každý a pro designéry je to vlastně pochvala.

Porsche 911 na silnicích můžete potkávach už více jak 50 let. A postavit vedle sebe generaci první a aktuálně poslední, přes výraznou změnu ve velikosti vozu vidíte naprosto jasně a zřetelně, že tohle jsou příbuzní, což ostatně přiložená videa jasně dokazují.

Aktuální sedmá generace bude dost možná poslední, která se ještě bude držet vesměs atmosférického plnění a určitých nastolených trendů, které jsou pro Porsche 911 považovány za typické. I když i zde byste nalezli náznaky kacířství v podobě elektromechanického posilovače řízení, který vystřídal posilovač hydraulický v předposlední generaci. S touto, poměrně dost ostře kritizovanou, změnou se však Porsche popasovalo na výbornou a pokud má přijít éra přeplňovaných čtyřválců (bože chraň!), věříme, že i v tomto případě bude model 911 pořád o řidičském zážitku na prvním místě.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *