Porsche Cayman generace 987 poháněly atmosférické šestiválce, ale pro některé měly málo výkonu. Místo jejich úprav se rovnou pustí do výměny motoru a za zadní sedačky namontují třeba motor Coyote V8. Přesně takový motor pohání toto černé kupé.

Šestiválce v Porsche Cayman (987) měly maximálně 243 kW a 370 Nm v nejvýkonnější verzu Cayman R, kde to byl 3,4litrový boxer. Ale pokud chcete víc, musíte se snažit. A to buď upravovat původní motor anebo ho vyměnit za nový. Napadají nás pohonné jednotky z Porsche 911, ale V8 z Fordu Mustang nikoliv. 

Jde o pětilitrové véčko Ford Coyote s atmosférickým plněním, které má v základu 319 kW a 494 Nm. A to je o poznání více, než kdy nabízel Cayman. Motor byl nainstalován na místo původního boxeru a od kabiny je oddělen skleněnou přepážkou. Jinak by se tam díky horku a hluku nedalo existovat.

Na pohled se na autě nezměnilo téměř nic výrazného, zvenku vás tedy na nový motor upozorní maximálně nová kola. Původní totiž zůstal třeba i výfuk. Co na takovou přestavbu říkáte: styl nebo prasárna?