Zoufalé situace si žádají zoufalé činy: při policejní honičce s Audi RS 6 nebyla nouze o nehody – video

Autor: Pavel Srp -   21. 8. 2017


V sobotu 18. června 2016 bylo ve Velké Británii velmi rušno. Ve městě Chemsley Wood se strhla honička, kterou byste snad nemohli vidět ani ve filmu. Jejími účastníky se stalo Audi RS 6 Avant s posádkou v podobě lupičů a několik policejních vozů.

Video má asi čtyři minuty a jistě na něm není vše. To hlavní ale nechybí. Ve videu se ocitáme na palubě policejního BMW řady 3 Touring z oddělení dálničního dohledu. Krátce po začátku je vidět, že by snad i zbytek videa mohl být „o ničem“. Audi RS 6 zastavuje, policisté také a chystají se k vystoupení z auta a zatčení posádky. Jenže řidič Audi řadí zpátečku a rozjíždí se přímo na policejní auta, kterým značně poškodí přední část. Z motorového prostoru BMW z výhledu se začne kouřit, s největší pravděpodobností byl poškozen chladič. To ale policisty ve snaze o zastavení audi neodradí. Ač lehce zraněni, protože v době nárazu už nebyli připoutaní, rozjeli se za pronásledovaným autem dál.

Ačkoliv šlo o kradené Audi RS 6 Avant (ukradeno bylo v Stourbridge) s registračními značkami ukradenými z jiného Audi (naftového A6), příliš policistům neujíždělo. Už v době videa mělo totiž prázdné některé pneumatiky, a tak nebyly jeho ovladatelnost ani rychlost na příliš dobré úrovni. I přesto a po několika nárazech policejního BMW do zadní části pronásledovaného auta bylo schopno další jízdy, na rozdíl od BMW, které muselo díky poškození motoru i zavěšení předních kol zastavit. Jeho úlohu pak převzaly policejní Opely Insignia. Ani ty ale z honičky nevyvázli bez úhony, protože i do těch podle informací Audi RS 6 nacouvalo.

Řidiči Audi se podařilo policistům ujet. Vůz se našel opuštěný a posádka utekla. Příčinou honičky byla přitom loupež v pobočce rychlého občerstvení Snappy Tomato Pizza. V autě tehdy jeli čtyři lidé. Všichni zločinci byli nakonec zadrženi a v březnu letošního roku odsouzeni a uvězněni.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *