Známý výrobce motorových olejů natočil reklamu, která si dělá legraci z elektromobility. V komentářích od elektromobilistů to schytal

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: ExxonMobil - 19. 7. 2023


Automobilové reklamy jsou v posledních měsících, možná i letech, hlavně o elektromobilitě. A vlastně už často ani neukazují auta jako takové, ale zobrazují spíše pocity, které by měla vzbuzovat. Tak trochu proti proudu se rozhodl jít známý výrobce motorových olejů Mobil 1 patřící pod skupinu ExxonMobil.

Ten se rozhodl elektromobilitu zobrazit jako život svazující. A to doslova pomocí kabelů. V reklamě je zobrazena řada lidí, ale všichni mají společný nejen takřka nulový úsměv, ale hlavně obrovský svazek kabelů, který s sebou všude vláčí. Na porady, na odpolední běhání, ale i na rande nebo na záchod. Jeden z nich ale kabely ustřihne, začne se usmívat, a hlavně vyrazí ven ve spalovacím autě. Výrobce olejů reklamu doplnil popiskem „Odpojte se a znovu objevte radost z otevřených cest.“

Ano, reklama je hodně přitažená za vlasy. Ale která není? Jde o vtipné poukázaní na fakt, že život s elektromobilem je prostě jiný. Lehce svázaný a omezení čekáním na dobití. To samozřejmě uživatelům elektromobilů většinově nevadí, počítají s tím. Stále je tu ale řada těch, kteří se takto omezovat nechtějí. A právě na ty cílí Mobil 1 se svou reklamou.

Na internetu se k videu objevila řada komentářů především od elektromobilistů. Ti ji označují za hloupou, patetickou, oslavující pravěk a oteplování planety a zbytečně poukazuje na předsudky týkající se elektromobility. Nám se reklama líbí, ale zajímá nás, co si o ní myslíte vy? Dejte nám vědět v komentářích.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru