vw-golf-8-gti-oettinger-tuning-1

Známý úpravce se vyřádil na designu Golfu GTI. Jeho práci zákazníkům nabídne sama automobilka

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Oettinger -  28. 5. 2021


Když se řekne profesionální tuning, většinou se jedná především o úpravu technickou, která se dotýká motoru a jeho nastavení. Jsou profesionální tuningové firmy, které umí vyšroubovat výkon auta opravdu do extrému a zároveň k tomu upraví zbylou techniku tak, aby zvýšený výkon byl stále bezpečný.

Ovšem známý německý úpravce Oettinger se rozhodl, že u Golfu GTI na to půjde jinak. Ačkoliv se tahle parta změn ve výkonu a technice většinou moc nebrání, tentokrát se zaměřila hlavně na design. A to dost podrobně. Po jejich zásahu má oblíbený hot-hatch od Volkswagenu nové oba nárazníky, nástavce prahů, ale i zadní křidélko umístěné na horní části víka zavazadelníku. Velmi zajímavě vypadá také poměrně odvážně řešený zadní difuzor, ze kterého na každé straně vykukuje jedna koncovka výfuku.

Zástupci úpravce své počínání, tedy absenci úpravy motoru, vysvětlili tak, že chtějí, aby tato forma úpravy byla jednoduše dostupná pro každého. Pokud bude zákazník chtít jen to křídlo, nebude to problém. Pokud jen difuzor, budete si jej moci objednat.

A rozhodně kvůli tomu nebude nutné kontaktovat samotného úpravce. Každý díl, který Oettinger vyvinul, prošel náročným testováním jak na bezpečnost, tak na aerodynamiku a díky tomu jej může a také bude nabízet sama automobilka Volkswagen v rámci příslušenství.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *