vw-golf-8-gti-tuning-manhart-1

Strop jako Rolls-Royce a vyšší výkon. Německý úpravce velmi netradičně upravil Volkswagen Golf GTI

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Manhart Performance - 24. 5. 2021


Když se řekne Rolls-Royce, vybaví se i těm, kteří se v automobilech nevyznají, nejspíš hlavně dvě věci. Jednou bude slavná soška Spirit of Ecstasy a druhou nejspíš neméně slavný strop, který díky LEDkám připomíná hvězdné nebe. Zatímco instalace sošky na jakékoliv jiné auto, než je právě Rolls-Royce, je naprosto nemyslitelná, s tou hvězdnou oblohou už to tak není. Jedním z aut, které ji také vozí, je třeba Opel Adam nebo upravený Volkswagen Golf GTI, ale ten ji z výroby samozřejmě nedostal.

Úpravy golfu gti má na svědomí úpravce, který se specializuje hlavně na modely jiné značky: Manhart Performance. Součástí úpravy je tedy i instalace desítek diod do stropnice, přičemž ve tmě to, pokud můžeme soudit, vypadá opravdu celkem dobře.

Co se této úpravy týče, byl tohle jen začátek. Manhart Performance si rádi hrají s výkonem a této konkrétní úpravy tomu nebylo jinak. Po přemapování řídící jednotky a instalaci nového výfuku se legendární hothatch může pochlubit výkonem 290 koní a točivým momentem 425 Nm. To je nárůst o 45 koní a 55 Nm oproti sériové verzi. Je škoda, že úpravce se nijak nepochlubil s novými hodnotami zrychlení, dodáme tedy, že sériová verze Golfu GTI se umí z 0 na 100 km/h rozjet za 6,3 sekundy. Maximální rychlost pak je elektronicky omezena na 250 km/h.

Nový je také poměrně výrazný zadní difuzor a hlavně také kola. Jsou v rozměru 8×19 palců, přičemž obouvají pneumatiky 225/35 R19. K tomu všemu se pak skvěle hodní snížený sportovní podvozek od H&R, které zmenšil světlou výšku o 40 mm.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru