lamborghini huracan sto

Známého youtubera nepustili na Nürburgring. „Je moc hlučné,“ řekli na jeho Lamborghini

Autor: Pavel Srp - Zdroj: youtube.com - Foto: Lamborghini - 2. 5. 2022


Severní Smyčka okruhu Nürburgring je skvělý okruh, který nabízí spoustu zatáček a převýšení a také adrenalinu a zábavy. Platí tu ale i některá pravidla, která mohou tuhle zábavu zkazit – například hlukový limit. A právě moc hlučné auto skončilo zábavu známého youtubera.

Tím youtuberem je Shmee150. S největší pravděpodobností už jste o tomto Britovi slyšeli anebo dokonce viděli některá jeho videa. V jednom z těch nejnovějších nás vzal právě na Nürburgring, kde měl v plánu jezdit se svým novým Lamborghini Huracan STO.

Ve videu uvidíme celé jedno kolo, v němž se nad tím, jak auto po okruhu jede a jak funguje, rozplývá a po dojetí na „cílovou“ rovinku turistických jízd Döttinger Höhe chce rovnou pokračovat dalším kolem. Ale to se úplně nepovede.

Ve videu totiž přichází v čase 12:19 střih, v němž ve výhledu stojí pracovník okruhu Nürburgring u svodidel a radí se s jiným pracovníkem. Už v tu chvíli mluví Shmee150 o tom, že asi půjde o problémy s hlukem jeho auta. A to se vzápětí potvrzuje, když k němu po chvíli člověk ve žluté vestě přijde a řekne mu, že jeho autu naměřili 134 decibelů! Povoleno je přitom „jen“ 130 decibelů. Znamená to jasnou stopku.

Youtuberovo Lamborghini Huracan STO je přitom zcela sériové auto, které sice po okruhu jelo v nejostřejším jízdním režimu, ale s nejtišším nastavením výfuku. I tak je ovšem hlučné přespříliš.

Lamborghini Huracan STO je takřka závodní auto, které dostalo registrační značky a může na silnici. Pohání ho atmosférický vidlicový desetiválec s objemem 5,2 litru, výkonem 470 kW/640 koní a točivým momentem 565 Nm. Z klidu na stovku se rozjede za rovné tři sekundy, 200 km/h jede za 9 sekund a maximální rychlost je 310 km/h.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru