Když dal SEAT vzniknout značce Cupra, řada lidí očekávala, že bude na trh vypouštět výkonné modely, které budou slabším povahám nahánět strach. Ovšem doba takovým autům bohužel nepřeje a pokud chce jakákoliv automobilka splňovat stále přísnější evropské emisní limity, musí prostě pracovat s elektrifikací.

Doba plnotučných motorů je bohužel pryč a my si musíme zvykat na fakt, že nějaká forma elektrifikace postupně pronikne k nám všem. Důkazem toho je právě i Cupra, která se sice uvedla rychlou Atecou, ale další modely už alespoň nějakou elektrifikací prošly nebo v budoucnu projdou. To potvrzuje třeba chystaný model Formentor, který by měl pod kapotu dostat jak spalovací agregáty, tak i plug-in hybrid.

Test CUPRA Ateca 2.0 TSI 4Drive DSG (2019)

Ovšem u tohoto modelu to rozhodně nekončí. Jistě už jste zaznamenali, že SEAT chystá malý městský elektromobil el-Born. Se stejným modelem ale má plány také značka Cupra.

Ostrý elektromobil?

Podle některých zahraničních médií, například motorpasion.com, už je to definitivní zpráva. Jen zatím není úplně jasné, jak by se výkonný elektromobil měl jmenovat. Ve hře jsou prý dvě verze – Cupra Born a Cupra el-Born. Na obě tato jména už si automobilka podala návrh na ochrannou známku. Ty však zatím nebyly schváleny.

Jisté také není to, jak výkonná novinka bude. Mluví se o 300 koních a bateriích s kapacitou 77 kWh či více. Naopak je více než jasné, že pokud Cupra tyto plány nepotopí, třeba z důvodu koronavirové krize, přijede novinka na koncernové platformě MEB.