Rozmach elektromobility pokračuje. Nemusí se nám to líbit, ale musíme to brát jako fakt a součást dnešní doby. Není se tedy co divit, že se do elektromobility pouští také španělský SEAT. A bude to brát opravdu vážně.

Ještě během první poloviny roku bychom se měli dočkat nového elektrického městského skútru SEAT e-Scooter a konec roku bude ve znamení nového auta. SEAT na něj už před časem lákal a prozradil, že se bude jmenovat El-Born. Nebylo ale vůbec jisté, že se novinka objeví i u nás v České republice. Podle našich informací už je jisté, že ano, a že by se tak mělo stát nejpozději koncem tohoto roku.

První elektrický SEAT by měl přijet v roce 2020, jmenovat by se mohl “Born”

A co můžeme očekávat? Web Carscoops uveřejnil špionážní fotky chystaného elektromobilu, ale tentokrát je maskování auta více než kvalitní. Dobře pro značku, špatně pro nás. I přes to maskování je ale patrné, že El-Born bude hodně podobný VW ID.3. Jen s tím rozdílem, že SEAT dostojí své pověsti sportovně laděné značky a svému elektromobilu nadělí celkem ostře řezané rysy. No konečně! Všechna ta roztomilá, kulatá a děsně sterilní elektrická auta nás moc nebaví. El-Born by měl být emotivnější a sportovnější než jeho německý sourozenec.

Co se techniky týče, tak už by s Volkswagenem měla být totožná. O pohon by se tedy měl starat vzadu uložený elektromotor o výkonu 150 kW a točivém momentu 310 Nm. Zákazníci by měli dostat na výběr z trojice akumulátorů – 45,58 a 77kWh. Nejslabší by měl nabídnout dojezd až 330 km, nejvýkonnější pak 550 km.