2020-elektromobil-seat-1

Britský magazín Auto Express zveřejnil velmi zajímavý článek o elektrické budoucnosti španělské značky SEAT. Podle něj bychom se prvního elektrického modelu měli dočkat už za dva roky. 

O tom, že nějakým způsobem – ať už z části a nebo zcela – elektrifikované modely jsou aktuálně na pořadu dne, netřeba ani diskutovat. Do svého portfolia je zařazuje jedna automobilka za druhou a postupně se k nim budou přidávat i další značky koncernu Volkswagen. Prakticky jedinými elektrifikovanými značkami jsou v koncernu VW jen Audi s plug-in hybridy e-tron a Volkswagen s elektromobilem e-Golf nebo plug-in hybridy Golfem GTE a Passatem GTE. Škoda a SEAT nabízejí zatím výhradně auta s motory s vnitřním spalováním, i když obě značky mají v nabídce alespoň deriváty na CNG. Obě značky by ale měly elektrifikované modely nabídnout již během jednoho, respektive dvou let. 

Plně elektrický SEAT by se měl objevit v roce 2020. O jméně se vedou spekulace, ale mluví se například o názvech SEAT Born, SEAT E-Born a nebo SEAT Born-E. Jak je u španělské automobilky zvykem, názvy tvoří podle španělských měst a nebo tamějších oblastí. Elektromobil by měl odkazovat na čtvrť El Born v Barceloně.

Dr. Matthias Rabe, člen představenstva zodpovědný za výzkum a vývoj, britskému magazínu prozradil, že velikostně by měl být nový elektromobil menší než velké SUV, které přijde na trh už letos, ale zároveň bude o něco větší (hlavně na délku) než aktuální Leon

Nový elektromobil by měl sdílet koncernovou platformu pro elektrické modely MEB. Měl by i díky absenci spalovacího motoru a dalším částem pohonného ústrojí, které auta na fosilní paliva potřebují, nabídnout v interiéru mnohem více místa. Auto Express také spekuluje nad tím, že by mělo jít o hatchback s lehce zvýšenou podlahou, pod níž by měly být ukryty baterie.

Matthias Rabe rozhovor uzavírá s tím, že auto je z 95 % hotové a například rozměry jsou jasně dané. Auto Express si připravil nákresy, jak by asi auto mohlo vypadat. Mimochodem ještě dříve než tento elektromobil by se měl začít prodávat plug-in hybridní Leon. Má se tak stát už příští rok. 

2020-elektromobil-seat-2