bugatti-chiron

Bugatti se zcela distancovalo od rychlé jízdy Radima Passera. Zdůraznila, že bezpečnost a dodržování předpisů je pro ni prioritou

Autor: Anina Russová - Zdroj: Bugatti, Carscoops - Foto: Bugatti - 5. 2. 2022


Co bylo původně jen vpravdě extrémní jízda s Bugatti Chiron po německé dálnici, je ve výsledku celkem malér. Radim Passer, český miliardář a podnikatel asi netušil, co svým videem způsobí. Někteří jej za jeho extrémně rychlou jízdu, kdy se s autem dostal takřka na jeho maximální rychlost, chválí. Jiní, a nutno říct, že jich je většina, jsou buď v rozpacích nebo jej rovnou označují za blázna a hazardéra. A to jsou ty slušnější reakce.

K jeho jízdě se vyjádřily už i německé úřady, dokonce i tamní policie. Ta se rozhodla prozkoumat, zda Passer svou jízdou neporušil zákony, především, jestli se náhodou neúčastnil nedovoleného závodění. I když fakticky závodil jen sám se sebou. Nebo spíše s časem. I to je ovšem v Německu zakázané a tamní úřady za takové prohřešky moc rády zabavují auta. K tomu navíc leckdy přidávají i pobyt ve vězení, který by mohl být v tomto konkrétním případě i několikaletý.

Přečtěte si také:  Passerovi za jeho dálniční jízdu s Bugatti hrozí vězení. Podle policie nelegálně závodil

Byla jen otázka času, než se ke všemu vyjádří i samotné Bugatti. A to se před pár dny pro magazín Carscoops stalo. Automobilka nejprve upozornila, že bude skoupá na slovo, protože ze strany policie stále probíhá vyšetřování, nakonec ale vydala následující prohlášení: „Pro nás jako automobilku je nejvyšší prioritou odpovědné chování vůči našim zákazníkům, akcionářům a zaměstnancům. Důležité je pro nás především dodržování zákonů, předpisů a směrnic. Podle našeho názoru je třeba se při pohybu v provozu chovat vždy hlavně zodpovědně. Jako společnost odmítáme a distancujeme se od jakéhokoliv chování na silnici, které může vést k ohrožení účastníků provozu.“

Německé ministerstvo dopravy se ostře pustilo do Radima Passera. Odsoudilo jeho extrémní dálniční jízdu s Bugatti

Může se to zdát jen jako pár slov zástupce automobilky, ale ve skutečnosti to pro Passera může mít celkem nepříjemné dopady. Může se snadno stát, že mu Bugatti odmítne prodat další vůz (má už dva – kromě inkriminovaného Chirónu má i Veyron). Může se stát, že podobné odmítnutí uslyší i od jiných značek. Vždyť u řady modelů si značky určují, komu auto prodají, a komu ne. Nehledě na to, že výrazně utrpěla jeho pověst.

Štítky: , , ,

13 názorů na “Bugatti se zcela distancovalo od rychlé jízdy Radima Passera. Zdůraznila, že bezpečnost a dodržování předpisů je pro ni prioritou”

 1. Tak proč Bugatti vyrábí takové auto,když sami odsuzují jeho maximálku,kterou se nesmí jet ?

 2. Nechápu čím tohle poškodilo pověst Bugatti? Podle mě je to spíš celkem dobrá reklama

 3. Kdyz tam je neomezena rychlost tak se tam snad muze jak rychle chce ne sakra? To video jsem videl x krát a furt jsem nadsenej, ja bych na to proste nemel, doufam ze panu Passerovi nehrozi nic, jestli ano, tak je to neopravnena blbost.

 4. No projel se projel , osobně bych to nedělal myslím že není to o tom jet 400 s autem co to umí ale spíš o tom dokázat ty kilowaty pod kapotou udržet abych nad nimi měl vládu já a ne ony na de mnou , protože ta jízda o ničem jiném nebyla .

 5. Nevím proč to řeší je tam NEOMEZENA rychlost a když jim to vadí ať rychlost omezí.

 6. A nemusela mu automobilka vzdáleně povolit navýšení výkonu aby této rychlosti dosáhl? V jednom videu to snad říkal :-D

 7. … nezodpovědná jízda.
  Jestli je miliardář tak si mohl pronajmout jakýkoliv závodní okruh.

  1. Přesně to vystihl Čenda…
   Kdo to odzuzuje jen závidí…
   Ten moudrý pán co píše o pronajmutí okruhu je asi mimo realitu.
   Jaký okruh má tak dlouhou rovinku kde by zkusil max. rychlost?
   Bohužel se z Německa stává totolitní země a za chvíli se tam nebude smět už vůbec nic!!!
   Když to Bugatti tak vadí ,tak by asi neměla prodávat auta co jezdí přes 400 km/h?

 8. Kladu otázku, asi většina z nás zkusila ve svém autě “co to asi dá?”. Já to zkoušel, jelo to hodně rychle a kdybych si kdy koupil rychlejší vůz, jel bych určitě i rychleji. Kde? Na německé dálnici, je tam povolena neomezená rychlost

  1. Mám rád vysokou rychlost. Viděl jsem video a mohu říci….nádhera.
   Bál bych se na této komunikaci jet touto rychlostí. Jsem bývalý řidič kamionu.A že zkušenosti….ne.Ale teď k věci. Proč tedy vlády povolí vyrábět takové supersporty,když by jste s nimi nemohli jezdit
   touto rychlostí? Jako rychlost neomezená-omezená??

 9. Ten svět se už opravdu zbláznil. V roce 2015 jel jen o 15 km/h pomaleji a nikomu to nevadilo. Teď je
  z toho obrovský problém. A v Bugatti měli raději mlčet. Vyrábějí krásná, rychlá auta a když tu rychlost někdo zkusí, tak se od toho distancují. Pan Passer je jejich zákazník, je to od nich sprosté.
  V roce 2015 mu přitom gratulovali ! Viděl jsem video pana Passera snad dvacetkrát a hledal jsem
  nějaké chyby. Žádnou jsem nenašel, ta jízda byla prostě dokonalá. Nikoho neohrozil, nikoho neomezil.
  Na úseku, kde je neomezená rychlost, nic neporušil! Ale pro mnoho lidí je tady ono COBY KDYBY… !
  I kdyby nic nebylo, něco se na něj najít musí. Není přece možné, aby nám na úseku s neomezenou
  rychlostí jezdil každý, jak se mu zlíbí. I kdyby si ten zákon Němci měli rychle vymyslet.
  Kdyby tam jel v elektromobilu se solárem na střeše a s větrníkem vzadu, možná by mu i zatleskali.
  V té dnešní příšerné zelené době !
  Video pana Passera se mi líbilo, nádherné auto, skvělá jízda. Já sám bych tak rychle nikdy nejel,
  prostě na to nemám koule. Ale panu Passerovi fandím.

  1. Mám ten samý názor NC špatného neudělal mít takové auto jezdil bych také. Německý ministr je šašek auto vyrábí Němci tak by měli zaplatit za reklamu!!! Moralisti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek