1000_mil_ceskoslovenskych-srpen_2021-start-

Zítra se před Národním technickým muzeem v Praze ukáží veterány. Je tam cíl závodu 1000 mil československých

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Autoklub ČR - 13. 8. 2021


Ideální příležitost pro návštěvu Národního technického muzea, v sobotu 14. srpna 2021 před Národním technickým muzeem finišuje závod 1000 mil československých a je připraven bohatý doprovodný program pro veřejnost

Letošní start soutěže historických automobilů 1000 mil československých, součásti národního šampionátu GRAND PRIX historických vozidel o pohár prezidenta Autoklubu ČR, ve čtvrtek 12. srpna před Autoklubem ČR doprovázela skvělá divácká atmosféra.

1000_mil_ceskoslovenskych-srpen_2021-start-3

Již den předtím odpoledne proběhly v Opletalově ulici technické přejímky a motoristická adresa číslo jedna v České republice se proměnila v závodní depo. Na akci se podílelo Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského.

Budova Pedagogické knihovny J. A. Komenského se nachází přímo vedle budovy Autoklubu ČR. Právě zde se konal doprovodný vzdělávací program pro děti na téma „Buď jako Eliška!“ věnovaný osobnosti Elišky Junkové na podporu dopravní výuky. V prostorách startovní rampy pak proběhla módní přehlídka dobového oblečení ze soukromé sbírky Vlaďky Dobiášové. Slavnostní start 1000 mil československých se konal za finanční podpory Městské části Praha 1.

Ve středu 11. srpna ve večerních hodinách pozdravili na rozpravě účastníky soutěže ministři dopravy České republiky a Slovenské republiky Karel Havlíček a Andrej Doležal. Ve čtvrtek ráno pak společně symbolicky odjeli v jednom z historických vozidel ze startovní rampy.

Pořadatel zve zájemce na atraktivní vyvrcholení závodu a bohatý doprovodný program, který se bude konat v sobotu 14. srpna před Národním technickým muzeem. Muzeum bude předčasně zavřeno v 15:00 hodin. Poté bude stále doprovodný program pokračovat před muzeem za dojíždění veteránů do cíle. Očekávaný postupný příjezd vozidel je mezi 17.00 až 19.00 hodinou.

1000_mil_ceskoslovenskych-srpen_2021-start-1

Tento atraktivní závěr s dojezdy soutěžích vozidel letos doplní pro fanoušky z řad veřejnosti pestrý doprovodný program spojený s hudbou a občerstvením. Pro děti ve věku 3 až 6 let je připraven první ročník závodu „100 metrů pražských“ na autíčkách z dílny Czech Pedal Cars. Na všechny malé účastníky čeká odměna a na vítěze sportovní trofej. V tomto závodě nepůjde o rychlost, ale o jízdu pravidelnosti, tedy nikoli na čas, ale na shodu dvou zajetých časů.

Registrace bude probíhat na místě od 11:00 hodin do naplnění kapacity. Vlastní závod odstartuje od 13:00 hodin. Jedno z krásných retro modelů autíček bude věnováno Fondu ohrožených dětí pro pražský Klokánek.

1000_mil_ceskoslovenskych-srpen_2021-start-2

Starší děti si budou moci vyzkoušet vzdělávací aktivity Národního technického muzea. Díky funkčním modelům poznají, jak funguje spalovací a parní motor, jak se vyrábí a uchovává energie a mnoho dalšího.

Konat se budou komentované prohlídky muzea. Pro dospělé je opět připravena divácká soutěž o víkend s automobilem Škoda.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru