1000_mil_ceskoslovenskych-slapaci_auticko-czech_pedal_car

Závod 1000 mil československých, který se letos pojede ve dnech 11. až 14. srpna, bude mít velmi speciální doprovodný program. V rámci toho se bude v aukci dražit šlapací Škoda Felicia Monte Carlo 01. Výtěžek z dražby modelu pak poputuje nadaci Kapka naděje.

V případě závodu 1000 mil československých se bavíme o podniku s bohatou historií. Původně se totiž jel v letech 1933 až 1935 pod záštitou tehdejšího prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Opět byl krátce obnoven v 70. letech, ale teprve až od roku 2015 se jezdí pravidelně jako obnovený závod historických vozidel. Trasa vede z Prahy do Bratislavy a zpět, přičemž se vyhýbá dálnicím.

Přečtěte si také:  V Česku vznikají šlapací autíčka v podobě klasických škodovek. Koupit je můžete i svému potomkovi

Pro letošní ročník postavil český výrobce šlapacích autíček speciální kus, který si budete moci v rámci doprovodného programu koupit. Půjde o Škodu Felicia v červeném laku, který oproti běžnému modelu, který si můžete koupit, dostal navíc světelnou rampu, speciální polepy, dvoutónový klakson ale také černé čalounění interiéru s červeným prošíváním. Jiný takový kus nevznikne.

Není to ale jediná součást programu, kterou si český výrobce šlapacích autíček připravil. V rámci letošního závodu 1000 mil československých se totiž odehraje i vložený závod 100 metrů Bratislavských – Závod šlapacích autíček pro mateřské školy. Pro ten firma postavila dvanáct autíček. Do těch usednou vybraní piloti z jednotlivých mateřských školek, kteří se utkají v centru Bratislavy na trati dlouhé 100 metrů.

Nepůjde jen o závod pro zábavu, nýbrž o hodnotné ceny, přičemž ten nejrychlejší vyhraje pro svoji školku šlapací autíčko a pro svou rodinu zapůjčení elektromobilu Škoda Enyaq iV na víkend.