czech-pedal-car-typ-440-skoda-felicia- (13)

V Česku vznikají šlapací autíčka v podobě klasických škodovek. Koupit je můžete i svému potomkovi

Autor: Anina Russová - 3. 6. 2019


Když se podíváte na nabídku těch nejslavnějších aukčních domů, čas od času se tam objeví k prodeji i dětská šlapací autíčka. Jejich cena se často přibližuje standardním autům a málokdy ztrácí na ceně. Spíše naopak. Většinou jde o historické kusy se zajímavým příběhem, ale ruku na srdce, na takovou krásu má opravdu málokdo z nás. I když projdete české aukční servery, můžete narazit třeba na šlapacího Moskviče, jehož cena také začíná být velmi vysoká. Co s tím? Můžete šetřit a pak investovat do těchto historických kousků nebo koupit šlapací autíčko nové, opečovávat ho, užívat si ho a sledovat, jak jeho cena stoupá. A nemusíte pro něj jezdit daleko.

I v česku je firma, která se specializuje na výrobu takových autíček za poměrně rozumnou cenu. A navíc v designu klasických československých automobilů. Jmenuje se Czech Pedal Car a doporučujeme sledovat jejich facebook. Tolik krásných „hraček“ pohromadě totiž jen tak někde neuvidíte. Proč ty uvozovky? Protože si nejsme tak úplně jisti, že bychom tato autíčka dali do ruky dětem, která jsou často malými destruktory. Tohle si prostě chcete vystavit v kanceláři nebo třeba v obýváku a kochat se.

Šlapací autíčko se vyrábí vždy podle objednávky a jde o kusovou výrobu. Při samotné objednávce máte dvě možnosti. Buď si můžete koupit autíčko hotové a se vším všudy, kdy si jen před výrobou určíte barvu, typ a výbavu. To je ta dražší varianta, která v základu vyjde na 18 400 Kč. K tomu si ale můžete doobjednat třeba registrační značku s vlastním textem (hliníková s polepem 700 Kč a hliníková s potiskem vypalovacími barvami 1300 Kč) nebo například elektroinstalaci, díky níž mohou svítit přední i zadní osvětlení, blikače a může také troubit klakson. Ta vyjde na dalších 1650 Kč. Hodně nás baví i možnost koženého čalounění s kapsičkou na boku, které vyjde na 1200 Kč.

Druhou variantou je, že si můžete autíčko pořídit jako retro stavebnici. To znamená, že vám přijde velká spousta dílů, návod a karoserie k tomu a vy si ho doma postavíte. Taková verze vyjde na 13 500 Kč. Pokud si ale nevěříte s vyvrtáním některých otvorů – například na světla – lze to vyřešit ještě před odesláním u výrobce. V takovém případě si připlatíte 800 Kč. Je možné si také nechat karoserii rovnou nalakovat, i v takovém případě  za přípravu pro světlomety. Velmi příznivé částky, co myslíte? :)

Podle výrobce má každé autíčko svůj vlastní rodokmen, každá karoserie má výrobní štítek, na kterém je výrobní číslo, typ, rok a měsíc výroby, nosnost a kontakt na výrobce. Milým detailem je to, že každý šlapací model dostává také technický průkaz, kde jsou stejné údaje jako na výrobním štítku, ale také prostor pro informace o majiteli, tedy jméno, bydliště, věk majitele autíčka a jeho fotografie.

Klasická Škoda Felicia jako dětské autíčko – video

A ještě dodáme jednu zajímavost. Nemyslete si, že jde o nějaké prefabrikáty. Každé autíčko, respektive každý model je nejprve vyroben ze dřeva. A z toho se následně vyrábí forma pro výrobu. Každá karoserie se zpracovává ručně a to jak při výrobě, tak při montáži. A to včetně čalounění, které má na starost profesionální čalouník.

A jaké modely si můžete v Sazovicích, kde firma sídlí, koupit? V tuto chvíli jsou to dva – jeden s označením 440, což je mini verze klasického roadsteru Škoda 450, pozdějšího modelu Felicia. Druhým je autíčko s označením ZK1000, což je zmenšenina Škody 1000 MB.

Ovšem Czech Pedal Car mají velké plány! Během příštích dvou let chtějí ve spolupráci s muzeem Tatra vyrobit věrnou mini kopii Tatry T603, která už by měla mít i funkční řazení nebo rádio! Ovšem vznikne prý jen 50 kusů, takže pokud máte zájem, dobře si uvedení na trh pohlídejte, ať se na vás vůbec dostane.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru