Letošní ženevský autosalon bude opět velmi nabitý, představí se tu desítky (ne-li stovky) novinky a chybět tu nebudou ani dvě supervýkonné vlajkové lodi automobilky BMW. Jedna přímo z její dílny, druhou má na svědomí Alpina. Jde o vozy BMW M760Li xDrive a Alpina B7 Bi-turbo.

BMW-M760Li-xDrive-Alpina-B7-biturbo-1

Obě auta mají podle zveřejněných oficiálních technických údajů prakticky totožné hodnoty výkonu, v obou případech se však síla motorů přenáší prostřednictvím automatických převodovek na kola všech náprav. BMW M760Li na to jde ale honosněji, pod dlouhou přední kapotou totiž ukrývá velký vidlicový dvanáctiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly, kdežto Alpina ladila verzi 750i, tedy dvěma turby přeplňovaný motor V8. Výsledný výkon 441 kW/600 koní a 800 Nm pro M760Li, respektive 447 kW/608 koní a 800 Nm pro B7 biturbo dávají jasně najevo, že tyhle limuzíny s dynamikou problém mít nebudou. Stačí se jen podívat na hodnoty zrychlení z 0 na 100 km/h, BMW to zvládne za 3,9 sekundy, Alpina ještě o dvě desetiny rychleji!

Na palubě obou strojů si budete připadat jako v obýváku, ale schválně nám v anketě prozraďte, který z modelů se vám líbí více! 😉

Jaká verze se vám líbí více?

Ukázat výsledky ankety.

Nahrávání ... Nahrávání ...

BMW-M760Li-xDrive-Alpina-B7-biturbo-2