prazsky okruh

Zbytek Pražského okruhu je o krok blíž svojí realizaci. Stavět by se mělo začít v roce 2024

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR - 15. 6. 2022


Pokračování Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1 získalo pravomocné územní rozhodnutí. V celé 12,6 kilometru dlouhé trase budoucí dálnice může nyní Ředitelství silnic a dálnic začít vykupovat pozemky a chystat žádost o stavební povolení. Stavba by mohla začít v roce 2024.

„Krajský úřad Jihočeského kraje potvrdil právní moc územního rozhodnutí pro dostavbu Silničního okruhu kolem Prahy, konkrétně pro důležitou stavbu 511 od Běchovic k dálnici D1. Na stavbu je již zpracována dokumentace ke stavebnímu povolení a obratem budou zahájeny výkupy pozemků v celé trase,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

Zahájení stavby pokračování Pražského okruhu předpokládá Ředitelství silnic a dálnic v roce 2024. Záležet nyní bude na tom, kdo a jestli případně podá vůči pravomocnému územnímu rozhodnutí žalobu a jaký bude výsledek soudního přezkumu.

Rekonstrukce Barrandovského mostu sice přinesla dopravní problémy, nejsou ale tak masivní, jak se čekalo

„Ještě letos do konce června bude rozesláno 367 kupních smluv vlastníkům pozemků. Zároveň bude probíhat kompletní příprava pro podání žádosti o stavební povolení a na podzim budou zahájeny práce na zadávací dokumentaci stavby pro výběr zhotovitele,“ říká generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Úsek 511 Běchovice – D1 je součástí postupně realizovaného Pražského okruhu, který patří k nejvýznamnějším dopravním stavbám v České republice. Po svém dokončení vzájemně propojí celkem devět komunikací dálničního typu směřujících z Prahy a spojujících hlavní město s okolními regiony a státy. Zároveň rozvádí jak tranzitní, tak příměstskou dopravu po okraji města.

D0 511 Běchovice – D1

Hlavní trasa:

  • délka: 12,6 km
  • kategorie: D 34,5/100
  • tunely: Dubeč (232 m), Na Vysoké (394 m)
  • předpokládané zahájení stavby: 2024
  • předpokládané zprovoznění stavby: 2027
Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru