https://auto-mania.cz/prazane-chteji-lepsi-podminky-pro-zivot-v-hlavnim-meste-nejvice-je-trapi-dopravni-kolony-malo-parkovacich-mist-a-nedostupnost-bydleni/

Rekonstrukce Barrandovského mostu sice přinesla dopravní problémy, nejsou ale tak masivní, jak se čekalo

Od Anina Russová | Zdroj a foto: TSK Praha - 15. 6. 2022 0

Podle magistrátu hlavního města Prahy ukázala dopravní data, že se po zahájení rekonstrukce Barrandovského mostu doprava v Praze změnila jen minimálně a byť byl někde zaznamenán nárůst dopravy, jedná se řádově o jednotky minut i v dopravních špičkách oproti obvyklému stavu. Nejhorší bývá dopravní situace na Komořanské, kde řidiči v kolonách čekají o asi pět minut déle než obvykle.

Magistrát zároveň přiznal, že na základě předpokladů z dopravních modelů byly očekávány komplikace na všech přilehlých silnicích, především pak na objízdných trasách. A ty se naplnily. Nicméně to není tak hrozné, jak se čekalo. A to především díky samotným řidičům a jejich ohleduplnému chování za volantem.

Přečtěte si také:  Řidič s nepojízdným autem zablokoval opravovaný Barrandovský most. Nabízený odtah odmítl

„Chci moc poděkovat řidičkám, řidičům, lidem, co teď více využívají městskou hromadnou dopravu. Díky ohleduplnosti a opatrnosti řidičů i nižším intenzitám dopravy na mostě a v jeho okolí nevznikají problémy a za to patří všem velký dík. Zdržení bývají v řádech nízkých jednotek minut oproti standardním dopravním špičkám a jsou i komunikace, kde se průjezd dokonce zrychlil díky tomu, že Pražané využívají oficiální objízdné trasy. Nejvýraznější problém byl minulý týden, kdy neukázněný řidič odmítl odtah zadarmo. Co se týče dopravního režimu, tak ten současný zůstane až do konce první etapy,“ uvádí Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady TSK Praha.