zavodni-ferrari-458-italia-praskla-pneu-video

Motorsport je jízda na hraně – techniky, ale i občas i schopností. Někdy ale může mít jedno nebo druhé slabší chvilku. Takovou slabší chvilku měla před pár dny v závodě pneumatika, které praskla v zatáčce. Řidič to ale nakonec zvládl.

Je těžké si představit, že jedete v závodě na plný plyn ve Ferrari 488 Challenge Evo, snažíte se zajíždět co nejlepší časy, ale při nájezdu do zatáčky vám praskne pneumatika. Je to jeden z těch opravdu děsivých zážitků, které nechce zažít nikdo z nás, natož pak při závodě při rychlosti 269 km/h.

Přečtěte si také:  Řídil jsem závodní BMW na mosteckém okruhu. Je to nejlepší zážitek letošního roku

To, jak to vypadalo v autě, ukazuje přiložené video. Tomu, že by se mělo něco takového stát, nic nenaznačovala, prostě to přišlo. Při nájezdu do zatáčky na závodním okruhu Misano dostalo závodní Ferrari smyk, ale řidič nezazmatkoval, zachoval klidnou hlavu a z celé situace bravurně vybruslil. Dokonce se se svým autem i udržel na trati.

Ačkoliv má závodní Ferrari 488 Challenge Evo asistenty jako diferenciál E-Diff3 a kontrolu trakce F1-TCS se systémem Side Slip Control (SSC), hlídající přetáčivé smyky, v rychlosti 269 km/h to musel být i tak neskutečný řidičský um, aby se auto udrželo na dráze.