I když to možná zní jako úplný nesmysl, tak i aristokrat jakým bezpochyby Rolls-Royce Corniche I Coupé je, je zjevně ideální volbou na speciál pro Rally Dakar. Už v roce 1981 se právě tenhle vůz tohoto závodu účastnil a s ním i skvělý jezdec Thierry de Montcorgé. Ten svůj vůz v roce 1979 speciálně upravil jak po vzhledové stránce, tak po té technické. Na to, jak vypadal, se můžete podívat v galerii.

Ale i o více než 30 let později se na něj nezapomíná. Auto si teď totiž můžete koupit! Ovšem Rolls-Royce Corniche I Coupé je to vlastně pouze na pohled. Původní motor V8 6,75 litru pod kapotou nenajdete, byl vyměněn za americký small block Chevrolet V8 5.7 litru s výkonem 350 koní. Původní pohon zadních kol by v těžkém závodě nejspíše neuspěl, a tak má tenhle závodní speciál poháněná všechna kola. Nápravy pocházejí z Toyoty Land Cruiser a čtyřstupňová automatická převodovka pochází od stejné automobilky.

Autu nechybí ani dobové polepy, kterým vévodí nápis Jules, což je legendární parfém módního domu Christian Dior, jenž tento vůz v roce 1981 opravdu sponzoroval.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce prozradil, co ho naučil Goodwood Ghost

Chtěli byste tohle auto vlastnit? Není problém, je na prodej a stojí 200 000 €! I když letošní závod, který startuje právě dnes, s největší pravděpodobností nestihnete…