skoda_130_lr-klymciq_racing-nehoda-brzdy

Závodní škodovka z letošního Dakaru bourala. Selhaly jí brzdy v závodě

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Škodovkou na Dakar @ facebook.com -  26. 5. 2021


Letos v lednu se na Rallye Dakar ukázala v kategorii Dakar Classic i Škoda 130 LR, s níž jel závodní tým Klymčiw Racing. Pokud byste si mysleli, že po dojetí závodu tohle auto stojí v garáži, pletli byste se. Ondřej Klymčiw s ním i nadále závodí, ale při jednom ze závodů měl technický problém, kvůli němuž havaroval.

Ondřej Klymčiw se se závodní Škodou 130 LR účastnil závodů do vrchu Krušnohorského poháru, který se odehrával i na okruhu v Sosnové. V rámci jedné z jízd ale na škodovce praskl brzdový třmen. Kvůli tomu poklesl tlak v brzdovém systému, což znamená velký problém, kvůli němuž přestalo auto brzdit. Stalo se to před levotočivou zatáčkou,ze které kvůli vysoké rychlosti vyletělo auto ven a následoval náraz do bariér.

Přečtěte si také:  O adventu řidiči zapomínají na základní slušnosti i pravidla provozu. Problémy jsou hlavně u nákupních center

Podle facebookového příspěvku to bylo při rychlosti 86 km/h. Na celé video z jízdy se můžete podívat zde:

Škody na autě jsou docela velké, náraz přišel na pravý přední roh. Zničené jsou všechny karosářské díly, ale i zavěšení kola nebo čelní sklo. Důležité ale je, že se nehoda obešla bez zranění.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *