Zákazníci Fordu si vyzkoušeli vozy na polygonu v Mostě – foto + video

Autor: Pavel Srp - 2. 6. 2016


Ve středu 25.5. si mohli vybraní zákazníci pražského dealera vozů Ford AMB Praha vyzkoušet vozy Ford na polygonu v Mostě. Připravena byla téměř kompletní nabídka značky, včetně několika vozů Ford Mustang V8, ale i nového Focusu RS. Zákazníci se mohli svézt s rychlými modely na dráze, s běžnými modely doplněnými o kabriolet Mustang V8 a Focus ST v okolí mosteckého autodromu, ale vyzkoušet si chování čtyřkolek Ranger, Kuga i novinky v podobě modelu Edge (který se tu mimochodem zákazníkům představil) na terénním polygonu.

Na 150 pozvaných zákazníků bylo rozděleno do pěti skupin a postupně si vyzkoušeli vše, co pro ně pořadatelé připravili. Kromě již zmíněného ježdění to byla ještě taková zjednodušená škola bezpečné jízdy se zkouškou maximálního brzdění a vyhýbacího manévru nebo odpočinková zóna, v níž bylo možní vyzkoušet ježdění na motokárách, ježdění s autíčky na dálkové ovládání a nebo jízdy na Segwayi.

Zdaleka nejzábavnější bylo asi ježdění s rychlými modely Mustang V8, Focus RS, Fiesta ST a se závodním speciálem Fiesta R1. Všechny vozy mohli sami zákazníci řídit a vyzkoušet si tak jejich zcela rozdílné chování. Vždyť Mustang pohání zadní kola, Fiestu ST přední a Focus RS všechna čtyři. O atmosférickém plnění nebo přeplňování turbodmychadly, stejně jako o v řádech rozdílných výkonech nemluvě. Zcela odlišná byla i závodní Fiesta R1 s bezpečnostním rámem,  šestibodovými pásy a dalšími závodními nezbytnostmi a naopak postrádajíc prakticky jakékoliv odhlučnění nebo zbytečné čalounění.

O tom, jak celý den probíhal, se můžete přesvědčit v přiloženém videu, ale i z fotografií. My jsme si ježdění vyzkoušeli také a byla to zábava! Mimochodem, už jste slyšeli, jak nový Ford Focus RS zní? :)

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru