kamion

Premiér Babiš se pravidelně na svém facebooku vyjadřuje k aktuálnímu dění. Někdy řeší důchodce, jindy učitele a školy a před pár hodinami si vzal na paškál kamiony. A nutno říct, že vcelku tvrdě.

Ve svém facebookovém příspěvku Babiš potvrdil, že chce zakázat kamionům na dálnicích předjíždění. A to definitivně, nicméně zatím jen někde. I to je ale lepší než nic! Podle Babiše jsou jako první vybrány ty nejvytíženější a zároveň i ty nejnebezpečnější úseky, jako je ten mezi 133,5 až 104 kilometrem D1 ve směru na Prahu. Ve směru na Brno to na D1 pak bude mezi 79. kilometrem a kilometrem 103,5. Další úseky budou postupně následovat, v plánu je třeba 68 kilometrů mezi Velkou Bíteší a Vyškovem.

Takhle se chová profesionální řidič kamionu. Chtěl schválně bourat a pak se i prát

Zákaz ovšem nebude limitován jen kilometry, ale třeba také ročním obdobím. Platit bude od 1. prosince do 28. února, tedy přes ty nejkritičtější zimní měsíce. Babiš se tak chce vyhnout kolapsům, jakých D1 právě přes zimní měsíce hlavně kvůli neukázněným řidičům kamionů zažila nepočítaně. Záležet bude ale i na počasí, což znamená, že pokud bude teplá zima bez sněhu, zákaz platit nemusí. Vše budou řídit dopravní značky.

Všichni víme, jak vypadá kamionová doprava na našich dálnicích. Ví to i policie, která se právě na neukázněné profesionály za volanty velkých nákladních aut zaměřuje. Ale stále to není dost. Pokud by jako prevence velkých a zbytečných dopravních nehod, ve kterých právě kamiony často hrají hlavní roli, měl takový zákaz zabrat, jsme „všemi deseti pro“!

Babiš se následně na svém facebooku vyjádřil i k tomu, proč jde zatím jen o 54 kilometrů. „Určitě se teď ptáte, proč máme dosud zákaz předjíždění kamionů jen na 54 kilometrech? Za to poděkujte zákonu o státní službě. Představte si, že i když já jako premiér v této zemi na to tlačím, a se mnou ministr dopravy, nějaký úředník pod ním to už tři měsíce ignoruje. Prostě to neřeší a nejsou na něj žádné páky. Přitom v minulosti už tady pokusy o zavedení zákazu předjíždění kamionů byly. Tady vidíte, jak funguje státní správa.“

Celý příspěvek zobrazíte na facebooku rozkliknutím fotky níže.

Čau lidi, fakt nesnáším předjíždění kamionů. Borec chce jet o 100 metrů za hodinu rychleji než kamioňák před ním, a tak…

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Neděle 24. listopadu 2019