Policie se zaměřila na řidiče kamionů. Někteří porušili snad vše, co mohli

Autor: Anina Russová - 18. 9. 2019


Již po několikáté se policisté zaměřili na chování řidičů v provozu. Použili k tomu speciální autobus, ze kterého snímali to, co kamioňáci dělají v kabinách svých aut během jízdy.

“Autobus má při dokumentaci přestupkových jednání výhodu nadhledu, jelikož některá protiprávní jednání řidičů nákladních vozidel nelze za jízdy z osobního motorového vozidla Policie ČR dokumentovat, protože řidiči nákladních vozidel jsou před pohledem policistů obvykle ukryti ve vysoko položené kabině nákladního vozidla,” uvedl na jaře tohoto roku kpt. Ing. Jan Frieser z odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.

Poslední dopravně bezpečnostní akce zaměřená na řidiče kamionů, kterou tentokrát prováděli jihomoravští policisté, přinesla zajímavé výsledky. Během první hodiny jízdy autobusu, z nějž policisté akci dokumentovali, zjistili na dálnici D2 mezi Brnem a hraničním přechodem Lanžhot pětici přestupků. Další pak přibývaly stejným tempem.

Je to dost k neuvěření, ale někteří profesionální šoféři telefonovali, ale našel se i jeden expert, který vypisoval na volantu formuláře. Další pak v klidu za jízdy sledoval film.

Vzhledem k častým nehodám nákladních aut, poslední a opravdu velká nehoda několika kamionů, která zablokovala dálnici D2, se stala jen před pár dny, budou policisté v kontrolách a postizích dále pokračovat.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru