Zahraniční tisk tvrdí, že superdrahé Bugatti La Voiture Noire si koupil úspěšný fotbalista

Od Anina Russová | 7. 5. 2019


Na letošním ženevském autosalonu se objevila řada velmi zajímavých novinek, ale jedna jediná nad všemi vyčnívala. Možná tušíte, že mluvíme o jedinečném Bugatti La Voiture Noire. Proč jedinečném? Protože vznikne jen v jednom jediném kusu a už od ženevského autosalonu se šušká, že ten jeden kus už má svého majitele. Než se k tomu ale dostaneme, pojďme si tohle černé auto, což je mimochodem překlad jeho jména, trochu připomenout.

Bugatti ho postavilo jako moderní interpretaci historického modelu značky 57 SC Atlantic. Jeden z těchto vozů, vyrobeny byly pouze čtyři, vlastnil i Jean Bugatti. Ovšem během druhé světové války ho ukryl před nacisty a od té doby nikdo neví, kde je. A garantujeme vám, že až se jednou najde, jeho cena bude nevyčíslitelná. Vždyť i jeho moderní verze La Voiture Noire je dnes označována za nejdražší moderní auto světa, když si za něj automobilka řekne v přepočtu asi 300 milionů korun. Zdá se vám to hodně?

Nejdražší auto světa je zatím jen jako hračka. Dočkáme se až za pár let

Má to své opodstatnění. Jak už jsme řekli, existovat bude jen jeden jediný kus, který nabídne jen ty nejmodernější materiály, bezchybné zpracování a hlavně čtyřikrát přeplňovaný motor V16 s výkonem 1500 koní a točivým momentem 1600 Nm. Je to stejný agregát, jaký dostal i model Chiron, jen pro potřeby této černé krásky prošel několika úpravami.

Zajímavé je, že automobilka o autě už nějakou dobu mluví, ale do Ženevy nakonec přivezla jen něco jako jeho maketu… I proto zatím nevíme, jak bude La Voiture Noire vypadat uvnitř, a ani nevíme, jak bude znít, jak pojede a jak moc dechberoucí bude jeho zrychlení, které se podle automobilky má odehrát za dobu jen lehce překračující 2 sekundy.

Potvrzená není ani cena. Jediné, co Stephan Winkelmann, šéf Bugatti Automobiles S.A.S. prozradil, je fakt, že toto chystané superauto už má opravdu svého majitele. Řekl k tomu jen to, že jde o velkého fanouška značky. Toho se rychle chytila zahraniční média, respektive magazín marca.com, který tvrdí, že tím novým majitelem je Cristiano Ronaldo. Nebylo by to první Bugatti, které vlastní, ale jestli je to pravda, to bohužel netušíme. Pokud ano, budeme si ale na její potvrzení muset ještě nějakou dobu počkat. Ostatně, počkat si bude muset i nový majitel, protože Bugatti má na La Voiture Noire ještě hodně práce!