V sobotu 1. února došlo na 66. kilometru dálnice D10 k vážné hromadné dopravní nehodě 15 aut. Dalších šest řidičů zvládlo před nehodou včas zastavit. Během několika málo sekund se z dálnice stalo vrakoviště, přičemž při nehodě bylo zraněno sedm osob. K nehodě došlo kolem osmé hodiny večerní a až dvě hodiny po půlnoci se záchranářům, hasičům a policii povedlo úsek alespoň částečně zprůjezdnit. Celková škoda na všech autech, ale i na komunikaci byla předběžně vyčíslena na 3 miliony korun.

V Praze hořela auta, ale i muž, který je zapálil. Policisté žádají o pomoc

Ještě včera policisté hlásili, že je nehoda a míra jejího zavinění vyšetřována. Dnes už ale mají jasno a prosí o pomoc. Během vyšetřování bylo totiž zjištěno, že pod dálničním mostem, na němž se nehoda stala, nějaký dobrák zapálil několik starých pneumatik. Krom toho, že pálit pneumatiky je zakázané, podařilo se mu tím vytvořit tolik dýmu, že během chvilky nebylo na dálnici vidět na krok.

Je tak vlastně velkým štěstím, že při nehodě nebyl nikdo nijak vážně zraněn. Následky této náhlé špatné viditelnosti mohly být mnohem horší. Policisté proto prosí občany, kteří mohou poskytnout jakékoliv informace k osobě možného pachatele, případně disponují záznamem z palubní kamery svého vozidla, aby se ozvali policistům na linku 158, případně pomohli poskytnutím informací osobně na kterékoliv služebně.