Kriminalisté třetího policejního obvodu vyšetřují případ zapálení a poškození devíti vozidel, která byla zaparkována v ulici Na Obrátce v Praze 9. Požár byl ohlášen včera okolo půl páté ráno a na místo vyrazily nejbližší policejní hlídky. Jako první na místo přijeli policisté z cizinecké police a zjistili, že tři vozidla hoří v plném rozsahu. U vozidla, které stálo vedle nich a ještě nehořelo, rozbili teleskopickým obuškem boční okno, aby vůz odbrzdili a odtlačili do bezpečí. Další vozidla se již kvůli rozsahu požáru zachránit nepodařilo.  

Po uhašení požáru si případ do své kompetence převzali kriminalisté, kteří zjistili, že se s největší pravděpodobností jedná o úmyslné zapálení jednoho z vozidel a následné rozšíření na další. Kamery totiž zachytily výbuch a následný útěk pachatele z místa činu. Na záběrech je také vidět, jak utíkajícímu pachateli hoří obě ruce a zřejmě bude vážně zraněný.

Je tedy pravděpodobné, že mohl s popáleninami vyhledat lékařské ošetření nebo navštívit lékárnu. Žádáme, aby se nám ozvali zdravotníci nebo lékárníci, kteří přišli do styku s člověkem, jenž má popálené obě ruce. Samozřejmě ať se na linku 158 ozve každý, kdo si všiml někoho takto zraněného nebo má jakékoliv informace k případu.

Požárem bylo poškozeno celkem devět vozidel, z nichž čtyři totálně a škoda je odhadnuta na pět milionů korun. Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi.