Z výrobní linky začínají sjíždět první vozy Ford Transit Custom a Tourneo Custom

Autor: Pavel Srp - 23. 7. 2012


Z výrobní linky v tureckém Kocaeli dnes poprvé vyjely dva nové užitkové modely značky Ford, Transit Custom a Tourneo Custom.

Příchod Transitu Custom (dodávka) a Tournea Custom (velkokapacitní automobil pro přepravu osob) jsou prvním krokem na cestě k úplné transformaci celosvětového výrobního programu společnosti Ford v sektoru užitkových automobilů. Generační obměna bude dokončena během roku 2013.

„Transit Custom je zcela nový druh vozu Ford v kategorii do nosnosti jedné tuny,“ řekl Stephen Odell, předseda představenstva a generální ředitel Ford of Europe. „Je to stylová, moderní dodávka, kterou mohou majitelé hrdě zaparkovat před svým domem, ale stále má pracovitou náturu, jaká je od Transitu očekávána.“

„Tourneo Custom je skvěle vypadající vůz pro přepravu osob. Nabízí mimořádnou praktičnost při každodenním používání a úžasně se s ním jezdí,“ dodal Odell.

Nový Transit Custom se v nabídce užitkových vozů Ford řadí mezi menší Transit Connect a větší Transit. Osobní varianta v osmimístném či devítimístném provedení se jmenuje Tourneo Custom.

Tradiční přednosti Transitu se v obou nových modelech setkávají s vyspělými jízdními vlastnostmi, interiérem připomínajícím osobní vozy a moderním exteriérem.

Nejnovější verze vznětového motoru Ford 2.2 Duratorq TDCi , nabízená ve variantách 74 kW, 92 kW a 114 kW, se vyznačuje nejmenší spotřebou paliva v dané třídě – jen 6,5 l/100 km v případě Tournea Custom, respektive 6,6 l/100 km u Transitu Custom.

Oba modely se vyrábějí v montážním závodě Ford Otosan v tureckém Kocaeli. Ford Otosan patří k nejúspěšnějším podnikům typu joint venture v automobilovém průmyslu. Jeho majiteli jsou Ford a Koc Holdings. Transit se v Kocaeli vyrábí už od roku 2001. Od té doby zde vzniklo více než 2 250 000 automobilů, které se vyvážejí do více než sedmdesáti zemí světa.

Transit Custom i Tourneo Custom se začnou prodávat během letošního roku.

Tisková zpráva/-PS-

1 názor na “Z výrobní linky začínají sjíždět první vozy Ford Transit Custom a Tourneo Custom”

  1. Bohumír Janíček

    Je to hrozný vůz po motorové stránce. Jednou ve svém životě jsem si chtěl koupit nový vůz protože jsem se svým mondeem moc spokojený ale tohle je katastrofa. Motor je zoufalý!!!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru