Když auto skončí ve vodě, rozhodně to pro něj není nic dobrého a může to znamenat konec života. A to i v případě, že tam zůstane jen chvíli. Co když tam ale zůstane desítky let? Přesně takovou dobu tam byl Ford Mustang Mach 1, než byl vytažen.

Přečtěte si také:  Policie hledá řidiče, který způsobil nehodu a ujel

Voda je pro elektrické a elektronické systémy, ale i pro samotnou karoserii auta opravdovou zkázou. Tím spíše, pokud na tyto části působí dlouhá desetiletí. Vyprávět by o tom mohli i autoři kanálu na youtube s názvem ‚Adventures with Purpose‘. To jsou potápěči, vytahující z vody předměty, které tam být nemají. Z vody už se jim podle popisu na youtube povedlo vytáhnout na 6,3 tuny odpadu, 38 jízdních kol, 43 skútrů, dva čluny, dvě lidská těla, šest zbraní a 326 aut.

Tím posledním byl zatím veterán Ford Mustang Mach 1 z roku 1973. Pod hladinou vody bylo auto asi čtyři desetiletí, tedy alespoň to udává popisek. Tento časový údaje se váže k tomu, že auto mělo obuté pneumatiky Goodyear Eagle GT a kola, která se montovala až od poloviny osmdesátých let.

Potápěči auto nad hladinu vyzvedávali pomocí nafukovacích vaků, ale nepovedlo se jim to tak, jak chtěli. Trvalo jim to dva dny a auto se navíc při vytahování rozlomilo. Bylo příliš těžké, plné bahna. Trochu se také báli, aby v něm nebyl i člověk, ale to se naštěstí nepotvrdilo.

Přečtěte si také:  Agresivní řidiči dostali za vyučenou. Karma je dostihla během pár sekund

Ačkoliv jde o poměrně vzácný kousek, renovace je v tomto případě rozhodně zbytečná. A to je škoda, protože jde o hodně příjemné auto, což jsme si nedávno dokázali při krátkém svezení…

Ford Mustang Mach 1: svezli jsme se pořádným americkým železem