Honda Civic Type R patří mezi nejlepší a nejovladatelnější hot hatche, které si vůbec můžete koupit. Jenomže jde o auto, které v nezkušených rukou může pořádně kousat, je totiž opravdu hodně rychlý. A právě možná i nezkušenost stála za velmi vážnou nehodou, která se před pár dny stala v americkém Denveru.

Hlavním aktérem nehody byl řidič tyrkysově modré Hondy Civic Type R. S největší pravděpodobností jel až příliš rychle, ačkoliv to vzhledem k následkům nehody asi není dostatečný popis. Po nárazu totiž své auto doslova rozpůlil vedví. Jak velký to asi musel být náraz a jak rychle asi musel jet, aby se tohle s autem stalo? Jakkoliv výsledek nárazu vypadá děsivě, posádka, která seděla jen na předních sedadlech, přežila. Pokud by ovšem někdo seděl na zadních sedadlech, nejspíš by nehodu nepřežil.

Přečtěte si také:  Honda Civic Type R má svoji cenu. Za vrcholný Type R GT připlatíte 100 tisíc

Je hodně zajímavé vidět, co některé nehody dokáží, ale vyvstává tu otázka, zda bylo auto úplně v pořádku a zda už třeba nebylo po nějaké nehodě. Všechna auta na světě jsou konstruována tak, aby náraz částečně zpracovala. Tady se ale vše úplně roztrhlo a střet nevydrželo.

Podle všeho mělo dojít ke srážce s protijedoucím Volvem, ale o to zvláštnější to je. Možná po nárazu do stromu nebo sloupu by se pochopit dalo. Nejde ani o nijak staré auto. Tato tyrkysově modrá s názvem Boost Blue Pearl se do nabídky na vybraných trzích dostala až v roce 2020.

Přidat komentář