Volkswagen Golf GTI je stálicí mezi ostrými hothatchi, podle mnohých má ale jedinou vadu. Tou je jeho až zdrženlivý, německy chladný design. Když kolem vás projede, často ani nevíte, jestli šlo o GTI nebo o standardní verzi modelu Golf. Ne snad, že by to na design jezdilo, té umírněnosti u rychlého Golfu je prostě podle některých až příliš. Naštěstí pro ně existují úpravci, kteří se toho nebojí a pojmy jako decentnost nebo právě umírněnost jsou jim cizí. Přesně tací jsou i u Prior Design.

Přečtěte si také:  Prior Design představil Hyundai i30 N s širokým bodykitem. Vypadá skoro jako závoďák

Němečtí úpravci se rozhodli, že to chce něco jiného. Něco víc. A to něco víc dovedli k naprosté zběsilosti. Pro aktuální generaci Golfu GTI si připravili extrémně výrazný bodykit. Ve výsledku Golf tak trochu připomíná Ford Focus RS, někomu možná Civic Type R, ale překvapivě to není špatně.

Bodykit obsahuje úplně nové nárazníky, nástavce prahů, zadní difuzor a hlavně monstrózně rozšířené blatníky. Ty ostré hrany sice možná budou noční můrou všech bezpečnostních expertů, ostatně, právě bezpečnost může za to, že hranatá auta s ostrými rysy dnes prakticky neexistují. Ale faktem je, že Golfu trocha té drsnosti rozhodně prospěla. Úpravce přidal také nová kola a snížený podvozek.

Tato úprava je zatím jen na papíře, respektive v počítači. Zatím není úplně jasné, kdy a jestli vůbec ji úpravce převede v realitu, ale něco nám říká, že za pár měsíců bude tohle auto realitou. Ostatně, podobné úpravy nejsou u Prior Design výjimkou. 

Přidat komentář