Ringbrothers-Madam_V-Cadillac-ATS-V-tuning- (2)

Na první pohled vypadá jako americká klasika z padesátých let, ale není tomu tak. Pod slušivým bílým kabátem je totiž Cadillac ATS-V z roku 2016. Tuto přestavbu mají na svědomí tuneři Ringbrothers.

Nejde o první takovou práci, kterou Ringbrothers představili. Poprvé něco podobného postavili už v roce 2016. Tentokrát šli ale více cestou přiblížení se k originálu. Přestavba, která se jmenuje „Madam V“, zabrala tisíc hodin práce, ale výsledek je skvělý.

Přečtěte si také:  Americká tuningová firma dala vzniknout terénní bestii s výkonem supersportu

Kompletní pohonné ústrojí je z výchozího modelu Cadillac ATS-V z roku 2016. Pod kapotou se tedy nachází 3,6litrový twin-turbo motor V6 s výkonem 336 kW/454 koní a točivým momentem 603 Nm. V sériovém autě dokázal z 0 na 96 km/h (60 mil za hodinu) zrychlit za 3,9 sekundy a maximální rychlost činila 299 km/h. V tomto budou hodnoty odlišné a úpravce se s nimi nepochlubil. To ale nevadí, protože dynamika autu rozhodně chybět nebude. A bude také skvěle znít, protože původní sériový výfuk byl vyměněn za upravený od Flowmaster.

Vše totiž zastíní skvělý design, který napodobuje Cadillac Coupe z roku 1948. Z pohledu karoserie je velmi podobný, jiná (moderní) jsou však vnější zpětná zrcátka a grafika předních světlometů s moderními LEDkami. V masce je logo úpravce a na kapotě je  podsvícený znak. Modernu prozradí i anténa na střeše ve tvaru žraločí ploutve, v níž je (podobně jako například u Land Roverů) integrována couvací kamera. A mimochodem nechybějí ani parkovací senzory, které jsou vzadu vedle registrační značky. 

Přečtěte si také:  Ruská společnost Caviar představila upravenou Teslu Model S s pravým 24karátovým zlatem

Ze sériového Cadillacu ATS-V zůstal kompletní interiér, nezměnilo se ani čalounění. A to je možná škoda, protože se ke klasicky střižené karoserii vůbec nehodí. A je to vidět na první pohled. I tak je to ale auto, které má rozhodně obrovský styl.