Vossen Wheels asi není třeba nijak výrazněji představovat. Americký specialista na kola se do podvědomí všech zapsal několika velmi zajímavými projekty a hlavně tím, že se nebojí ani velkých experimentů. A to doslova, právě velká, ale zároveň pevná a kvalitní kola jsou pro něj symbolem. Jejich nejnovější projekt se zaměřil na dnes tolik oblíbená SUV, tedy na Audi RS Q8.

Na dvou těchto modelech ukazuje své zbrusu nové disky. Jedny jsou označené jako Vossen Evo-4 a druhé Vossen Evo-5. Na černé Audi jsou kola Evo-4 v barvě Brickell Bronze a v rozměru 10.5×23 palců vpředu a 12×23 palců vzadu. Bílé auto obouvá kola Evo-5 v totožném rozměru a barvě Dark Smoke. Každá ze sad má lehce odlišný vzhled, ale v obou případech deset paprsků. Cena kovaných disků Evo-4 i Evo-5 startuje na 1800 dolarech za sadu, tedy v přepočtu přibližně na 40 tisících korunách.

Tuning, který nedává moc smysl, ale vypadá skvěle. Vossen Wheels snížili Ford F-150 a nadělili mu velká kola

Kromě disků u Vossen Wheels na Q8 RS nic neměnili. A ani nebylo proč. Obzvlášť kvůli tomu, co je pod kapotou. Jde totiž o malé monstrum, díky kterému zvládnete s Q8 RS ráno pohodlně a bezpečně rozvoz dětí do škol a manželky ke kadeřnici a odpoledne zajedete ostré kolo na Nürburgringu. Mluvíme o jednotce V8, která je přeplňovaná dvojicí turbodmychadel. Její objem jsou čtyři litry, výkon rovných 600 koní a točivý moment 800 Nm. Z klidu na 100 km/h umí vystřelit za 3,8 sekundy a maximální rychlost se díky omezovači zastaví až na 250 km/h. Standardem je pohon všech kol a osmistupňová automatická převodovka. V Česku je cena auta 3 468 900 Kč včetně DPH.