T-Cross ztělesňuje nový formát SUV značky Volkswagen. Jako studie vzbudil na Ženevském autosalonu 2016 velkou pozornost a nyní se blíží okamžik zahájení výroby jeho sériové verze.

S modelem T-Cross rozšíří Volkswagen nabídku v segmentu SUV o malý automobil. „I am more than one thing“ – tak zní motto pro uvedení modelu T-Cross na trh. „More“ je přitom nutné chápat doslovně, protože T-Cross skutečně nabídne zákazníkům více, než je v této třídě běžné. „More“ se však netýká ceny, protože T-Cross nebude stát více, než je v tomto segmentu obvyklé. Světová premiéra nového modelu se uskuteční na podzim. Volkswagen zkracuje čekání odhalením prvního pohledu na budoucí SUV ve třídě malých vozů.

T-Cross, T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace a Touareg – to je pět formátů SUV, které značka Volkswagen nabízí v Evropě. Nový T-Cross však rozšíří nabídku SUV také v Číně a Jižní Americe. Volkswagen s vnější délkou 4107 milimetrů má charismatický design, výhradně pohon předních kol, funkční koncept a důmyslnou konstrukci. Je kompatibilní s velkoměstem a připraven na malá i velká dobrodružství v městské džungli i za jejími hranicemi.

Překvapivě velmi prostorný interiér je výsledkem použití modulární platformy MQB pro modely s motorem uloženým vpředu napříč. Například zadní sedadla jsou podélně nastavitelná, což umožňuje zvětšit prostor pro nohy, nebo pro zavazadla. Pozitivní vliv platformy MQB je patrný ve všech oblastech. T-Cross bude uveden na trh jako jedno z nejbezpečnějších vozidel své třídy, s vynikající úrovní pasivní bezpečnosti a širokou nabídkou asistenčních systémů. Sériová výbava bude zahrnovat asistenční funkce „Front Assist“ (systém pro detekci překážek před vozem) a „Lane Assist“ (asistent pro jízdu v jízdním pruhu). „I am more than one thing“ – nový T-Cross.

Volkswagen T-Cross