Volkswagen up! je „World Car of the Year 2012“

Autor: Pavel Srp - 6. 4. 2012


Volkswagen slaví další triumf: Model up! se stal „Světovým vozem roku 2012“ („World Car of the Year 2012“). Prestižní ocenění bylo předáno v rámci mezinárodního autosalonu v New Yorku.

Porota tvořená 66 odbornými novináři z 25 zemí zvolila model up! „Světovým vozem roku 2012“ („World Car of the Year 2012“). Městský minivůz značky Volkswagen se ve finále prosadil proti dvěma konkurentům a zajistil si mezinárodně uznávané ocenění.

„Ocenění World Car of the Year 2012 pro model up! znovu ukazuje, že naši designéři, inženýři a produktoví experti vytvořili vůz, který je promyšlen do posledního detailu, vzbuzuje nadšení a v oblasti využití obestavěného prostoru, bezpečnosti, jízdních vlastností a ochrany životního prostředí stanovuje nová měřítka,“ říká prof. Martin Winterkorn, předseda představenstva koncernu Volkswagen AG.

Již krátce po svém uvedení na německý trh v prosinci uplynulého roku dobyl up! nejvyšší pozici v německé statistice registrací nových vozidel. Téměř současně vyznamenala organizace pro ochranu spotřebitelů Euro NCAP model up! nejvyšším pětihvězdičkovým oceněním a navíc mu udělila zvláštní ocenění pro pokrokové bezpečnostní systémy „Advanced Award“ za funkci nouzového brzdění City. Renomovaný institut iF Design přiřkl nejmenšímu vozu Volkswagen zlaté ocenění „iF design award in Gold“. A to není všechno: up! si již stačil zajistit také „Zlatý volant 2011“ (Goldenes Lenkrad 2011) a tři vyznamenání britského motoristického časopisu What Car? – „Vůz roku“ („Car of the Year“), „Městský vůz 2012“ („City Car 2012“) a „Ocenění za bezpečnost“ („Safety Award“).

Na minimální ploše (délka 3,54 metru) nabízí up! maximální prostor pro čtyři osoby a technologie poháněcího ústrojí, které jsou zárukou nejnižší možné spotřeby paliva a emisí. S modelovou řadou up! debutovala nová generace tříválcových zážehových motorů o výkonu 44 kW / 60 k a 55 kW / 75 k, které jsou k dispozici také v mimořádně ekologickém provedení s paketem BlueMotion Technology. V České republice je Volkswagen up! již v předprodeji za ceny od 192 900 Kč.

[nggallery id=619]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru