Volkswagen Transporter, který dnes naše silnice brázdí již ve své šesté generaci, je poměrně oblíbeným terčem různých úpravců. Už ho znáte dokonale naleštěného a na skvělých kolech nebo v rezavé fólii. Tentokrát je na serveru mobile.de na prodej Transporter, který má srdce z Porsche. Jeho majitel mu nově dal jméno Volkswagen T5 TH2RS Power Bus.

Tahle zelená zběsilost vyměnila vpředu uložený obyčejný naftový motor za vzadu uložený plochý šestiválec o objemu 3.6 litru. Tohle nové srdce z Zuffenhausenu původně pohánělo brutální Porsche 911 GT2 a disponuje výkonem 638 koní a točivým momentem 840 Nm. Maximální rychlost téhlé létající cihly je prý 311 km/h!

Na první pohled byste do něj něco takového asi neřekli. Ona tahle T5 vypadá, že jde jen o designový tuning, jehož majitel miluje zelenou barvu a má vkus na kola, protože použil slušivé 19″ disky ATS. Při bližším ohledání ale zjistíte, že tady se pracovalo i v interiéru. Klasické sedačky putovaly do popelnice a místo toho dostal řidič uprostřed usazenou skořepinu. Stejná sedadla jsou i v zadní části auta, jen si na nich žádné cestující neumíme úplně představit… 🙂

Zaujala vás tahle „té-pětka“? Může být vaše za 149 800 EUR, tedy za cca čtyři miliony Kč.