Mezinárodní automobilová výstava v brazilském Sao Paulu se stala místem představení řady konceptů, mezi něž patří i jeden od Volkswagenu se jménem Taigun. Za úkol má otestovat zájem zákazníků o malé SUV.

Název Taigun je anagramem jména většího sourozence – Tiguan. Nejen to má přiblížit koncept rodině terénních Volkswagenů. Od nich si také vypůjčuje řadu designových řešení, která kombinuje s prvky malého městského vozu Up! Ostatně do rodiny modelu Up! by se případná produkční verze konceptu zařadila, respektive by stála na jejím vrcholu.

Uvnitř Taigunu najdeme lehce futuristickou verzi typické přístrojové desky malých Volkswagenů. Vůz nabídne místo čtyřem cestujícím a na zavazadla zbývá 280 litrů, respektive  987 litrů při složených zadních sedadlech.

Velikostně je Taigun samozřejmě menší, než sourozenec Tiguan, ale předčí ho i konkurenční Nissan Juke. Konkrétně mluvíme o hodnotách 3.859mm na délku, 1.728mm na šířku, 1.570mm na výšku a o poměrně úctyhodném rozvoru s 2.470 milimetry. Při těchto rozměrech koncept váží příjemných 985kg.

Kola mají rozměr 17 palců a použité pneumatiky se chlubí hodnotami 205/50 R17. Přední kola roztáčí prototyp tříválcového turbobenzínu s přímým vstřikováním z modelu Up! o objemu 1.0 litru. Motor vyvine 110 koní a 175Nm již při nízkých 1.500ot/min. Vůz s touto jednotkou zrychlí z klidu na 100km/h za 9,2 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 186km/h. To vše za kombinované spotřeby 4,5 litru na 100km.

Volkswagen Taigun má zjistit názory veřejnosti na malé městské SUV a přiblížit možný design. Pokud vůz dostane zelenou a bude poslán na výrobní linky, v prodeji ho můžeme očekávat zhruba za dva až tři roky.

-FM-